+386 59 935 619

03128-1000010043

LT: Boleč poraz LTH Castings Mercatorja proti Grosupeljčanom
slikcaKošarkarji LTH Castings Mercatorja so v tekmi 6. kroga Lige za obstanek zabeležili tesen poraz v Grosupljem. Domačini so tokrat slavili zmago s 65:62 in Škofjeločane potisnili v neugoden položaj.

Liga Telemach - liga za obstanek, 6. krog, ŠD Brinje sreda, 10.4.2013

GROSUPLJE – LTH Castings Mercator 65:62 (12:19, 14:14, 22:14, 17:15)
Grosuplje: Erčulj 13, Antonijevič 17, Jeršin 2, Dikas 4, Trampuš 1, Zagorac 16, Tratnik 12 (9 skokov).
LTH Castings Mercator: Lokvančič 2, Mezek 2, Abramovič 8, Finžgar 20, Milašinovič 7, Kolarevič 7, Dimec 8, Vončina 8.

Četa Petra Hartmana je še tretjič v letošnji sezoni klonila proti Grosupeljčanom in se tako znašla v neugodnem položaju. V primeru, da bodo Škofjeločani in Grosupeljčani tekmovanje končali z enakim številom zmag, se bodo obstanka med elito veselili varovanci Predraga Milovića.

Škofjeločani so tekmo pričeli zelo solidno in si že v prvi četrtini priigrali 7 točk prednosti, z dobrim zaključkom prvega polčasa pa tako prednost obdržali tudi do odhoda na glavni odmor (26:33). V tretji četrtini so domačini vendarle zadeli prvi met izza črte 6,75, kar je Grosupeljčanom dalo dodatnega zaleta. Gostujoča klop je dobila tudi tehnično napako, domačini pa so se vse bolj bližali in pred zadnjo četrtino že tudi povedli (48:47).

LTH Castings Mercator si je na krilih Simona Finžgarja tri minute pred koncem priigral 5 točk prednosti (55:60), po dveh zadetih prostih metih Marka Antonijeviča pa je bilo manj kot dve minuti pred koncem le še +1 (59:60). Pri tem rezultatu je sodnik Saša Pukl ob zgrešenem metu Žige Erčulja za tri točke dosodil osebno napako Dejanu Milašinoviću. Erčulj je bil natančen pri vseh treh poizkusih, na drugi strani pa je v napadu za izenačenje žogo izgubil Finžgar.

Do konca tekmovanja so še štirje krogi, vsaka tekma pa bo t.i. tekma za biti ali ne biti. Kot prvi v Škofjo Loko prihajajo polzelski Hopsi, ki LTH Castings Mercatorju bežijo za dve zmagi. Tekma v Športni dvorani Poden se bo pričela ob 20. uri. Vljudno vabljeni, da Škofjeločane podprete v kar se da velikem številu.

Lestvica: Rogaška Crystal 15/9, Elektra Šoštanj 11/13, Slovan 10/14, Hopsi Polzela 9/15, LTH Castings Mercator 7/17, Grosuplje 7/17

20 točk Simona Finžgarja ni zadoščalo za zmago v Grosupljem. (foto: Drago Perko/kosarka.si)
Tomo Čajič zaradi poškodbe tudi tokrat ni mogel pomagati soigralcem. (foto: Drago Perko/kosarka.si)