+386 59 935 619

03128-1000010043

LT: Hartmanova četa poražena na Kodeljevem
slikcaČlani LTH Castings Mercatorja so v tekmi 5. kroga Lige za obstanek morali priznati premoč Slovanu. Kodeljevčani so se na domačem parketu veselili zmage s 75:61, blestel pa je predvsem Jan Špan (26 točk).

Liga Telemach – liga za obstanek, 5. krog, ŠD Kodeljevo, sobota, 6.4.2013

SLOVAN – LTH Castings Mercator 75:61 (16:21, 20:6, 22:21, 17:13)
Slovan: Tomić, Mlakar 8, Špan 26, Affia Ambadiang 6, Buda 8 (5 skokov), Paravinja, 4, Bratož 19 (6 skokov), Modrić 4 (9 skokov + 5 podaj), Petrović (6 skokov)
LTH Castings Mercator: Lokvančić 6 (5 skokov), Mezek, Abramović 10 (5 podaj), Finžgar 18, Bošnjak 5, Dobravec, Milašinović 13, Demšar, Dimec 7 (7 skokov), Vončina 2

Košarkarji Slovana so po zmagi nad Škofjeločani le še zmago oddaljeni od obstanka med elito, v precej slabšem položaju pa se 5 krogov pred koncem tekmovanja nahajajo košarkarji LTH Castings Mercatorja. Četa Petra Hartmana ima namreč pred zadnjeuvrščenim Grosupljem le zmago prednosti, tekma za biti ali ne biti pa Škofjeločane čaka prav v prihodnjem krogu, ko se bodo podali na gostovanje v Grosuplje.

Košarkarji LTH Castings Mercatorja, ki so tekmo odigrali brez Gregorja Jakhela Kolarevića in Toma Čajiča, so sicer dvoboj pričeli odlično, saj so po trojki Simona Finžgarja že v 9. minuti tekmo povedli s +10 (11:21). Nato je sledilo kriznih 12 minut, v katerih so domači povsem nadigrali Škofjeločane in se z delnim izidom 28:6 odlepili od gostov (39:27). »Trgovci« so nato celoten drugi polčas lovili domačine, se v 35. minuti približali na 6 točk zaostanka (62:56), nato pa sta na sceno znova stopila Domen Bratož in Jan Špan, ki sta odigrala eno izmed najboljših partij v sezoni.

Škofjeločane v naslednjem krogu čaka ena izmed najbolj ključnih tekem v sezoni. "Trgovci" se bodo namreč v sredo, 10. aprila, podali na gostovanje v Grosuplje. Tekma na Dolenjskem se bo pričela ob 21. uri. Ekipa LTH Castings Mercatorja bo tudi na gostovanju potrebovala pomoč, zato vljudno vabljeni.

Izjavi trenerjev obeh ekip po koncu tekme:
Gašper Okorn, trener Slovana: “Gostom se je zelo poznala odsotnost Kolarevića in Čajiča, kar smo mi s pridom izkoristili. Igrali smo ravno toliko, kot je bilo potrebno za zmago. Razen dveh točk, ki smo ju osvojili, je potrebno vse ostalo čim prej pozabiti ter se osredotočiti na naslednjo tekmo proti Elektri.”
Peter Hartman, trener LTH-ja Castingsa Mercatorja: “Čestitke Slovanu za zmago. Bil je boljša ekipa v napadu in obrambi. Mi nismo bili pravi, obenem pa nam je primanjkovalo želje in borbenosti. Poznalo se je tudi, ker nismo bili kompletni, saj sta nam manjkala Kolarević in Čajič. ”

Lestvica: Rogaška Crystal 15/8, Slovan 10/13, Elektra Šoštanj 10/13, Hopsi Polzela 8/15, LTH Castings Mercator 7/16, Grosuplje 6/17