+386 59 935 619

03128-1000010043

LT: Četa Petra Hartmana proti Elektri prekinila niz 9 zaporednih porazov
slikcaČlanska zasedba LTH Castings Mercatorja je v tekmi 4. krog Lige Telemach za obstanek uspela premagati ekipo šoštanjske Elektre (84:76) in tako prekinila niz 9 zaporednih porazov.

Liga Telemach za obstanek, 4. krog, sobota, 30.3.2013

LTH CASTINGS MERCATOR – Elektra Šoštanj 84:76 (16:18, 23:22, 21:15, 24:21)
LTH Castings Mercator: Mezek, Abramović 26, Finžgar 9 (7 skokov), Bošnjak 8 (5 skokov), Milašinović 16 (5 skokov), Jakhel Kolarević 15, Demšar, Dimec 5, Vončina 5
Elektra Šoštanj: Collins 7 (8 skokov), Rizman 2, Podvršnik 13, Zagorc 10, Julević 18 (6 skokov), Brčina 5, Lekić, Bajramlić 15, Bukovič 3, Atanackovič 3

Škofjeloškemu LTH Castings Mercatorju je le uspelo. Po 9 zaporednih porazov so Škofjeločani prišli do zlata vredne zmage proti Elektri Šoštanj (84:76), ter se tako za dve zmagi oddaljili od zadnjega mesta, ki vodi v 2. SKL. Domači so tokrat zaigrali brez kapetana Toma Čajiča, po nekaj mesečni odsotnosti pa se je na parket vrnil Jan Demšar.

Četa Petra Hartmana je tudi tokrat dobro odigrala v obrambi, na odmor pa tudi z nekaj smole odšla s točko zaostanka (39:40). Grega Jakhel Kolarević je namreč zgrešil t.i. alley-oop, na drugi strani pa je do edinih točk na tekmi prišel Jan Rizman. V drugem polčasu so domači zaigrali še za odtenek bolje in se iz minute v minuto bolj oddaljevali od nasprotnikov. Po tem, ko je izjemno razpoloženi Robert Abramović v 38. minuti iz kakšnih 8 metrov zadel za vodstvo s 74:63, je vse kazalo na gladko zmago domačinov, gostje pa so se z dvema zaporednima trojkama približali na vsega 5 točk zaostanka (75:69). Tedaj je s trojko v zadnji sekundi napada, pravtako z 8 metrov, odgovoril Simon Finžgar, ki je tako poskrbel, da je zmaga ostala doma.

Svojo nalogo je tudi tokrat odlično opravil domači organizator igre Dejan Milašinović, ki je tekmo končal pri 16 točkah in 5 skokih, ter bil z valorizacijo 22 drugi najboljši v domači zasedbi. Pri gostih je še najboljši vtis pustil prav nekdanji košarkar škofjeloškega prvoligaša, Mensud Julević (18 točk + 6 skokov), ki je tokrat poleg kapetanske nosil tudi trenersko vlogo.

Lestvica: Rogaška Crystal 14/8, Elektra Šoštanj 10/11, Slovan 9/13, Hopsi Polzela 8/14, LTH Castings Mercator 7/15, Grosuplje 5/17

Izjavi trenerjev obeh ekip po koncu tekme:
Peter Hartman, trener LTH-ja Castingsa Mercatorja: “Čestitke fantom za zmago. Tekmo je v drugem polčasu odločila dobra obramba in kolikor toliko kontrolirana igra.”
Mensud Julević, kapetan Elektre Šoštanja: “Najprej bi rad čestital domači zasedbi, ki je bila boljši nasprotnik. Imela je dober strelski dan, na drugi strani pa mi nismo bili pravi. Svoje priložnosti bomo iskali na naslednjih tekmah.”