+386 59 935 619

03128-1000010043

LT: Rogaška Crystal še drugič v letošnji sezoni do zmage na Podnu
slikcaKošarkarji LTH Castings Mercatorja so v tekmi 3. kroga Lige Telemach za obstanek še tretjič v letošnji sezoni morrali priznati premoč košarkarjem Rogaške Crystal, ki os tudi tokrat slavili zmago z najmanjšo možno razliko (62:63).

Liga Telemach za obstanek, 3. krog, ŠD Poden, sreda, 27.3.2013

LTH Castings Mercator – ROGAŠKA CRYSTAL 62:63 (12:17, 9:12, 20:19, 21:15)
LTH Castings Mercator: Boljkovac, Lokvančić 1, Mezek, Abramović 14, Finžgar 6 (5 skokov), Čajič 2, Bošnjak 5, Milašinović 15, Kolarević 9, Dimec 6, Vončina 4
Rogaška Crystal: Koštomaj 8, Horvat 10 (7 skokov), Barać 7, Kitanović 4, Tomić 11, Miljković 10 (7 skokov), Smajlović 13 (10 skokov)

LTH Castings Mercator ne najde poti iz krize. Škofjeločani so nazadnje zmago slavili 8. decembra lani, od tedaj pa nanizali kar 9 zaporednih porazov. Tokrat so bili še tretjič v letošnji sezoni boljši košarkarji Rogaške Crystal, ki so tudi ta obračun dobili po izjemno napeti končnici. Decembra lani je bilo v dvorani Poden 70:71 v korist Slatinčanov, februarja v Rogaški Slatini 57:53, tudi tokrat pa so varovanci Bojana Lazića slavili zmago z najmanjšo možno razliko. Verjeli ali ne, Slatinčani so kar 6 od skupno 13 dobljenih tekem dobili z le točko razlike.

V Škofjo Loko se je tokrat v dresu Rogaške Crystal vrnil Boban Tomić, po odhodu katerega so Škofjeločani na 10 tekmah zabeležili eno samo zmago. 24-letni branilec ima v Rogaški Slatini povsem drugačno vlogo kot jo je imel v Škofji Loki, statistično gledano pa ni več tako uspešen. Ravno nasprotno je z Dejanom Milašinovićem, ki v Rogaški Slatini nikakor ni dočakal prave priložnosti, na tokratnem obračunu pa je v dresu LTH Castings Mercatorja odigral kar 30 minut in bil brez dvoma eden boljših varovancev Petra Hartmana.

Domačini so večji del tekme lovili goste, v začetku zadnje četrtine pa je se približali na zgolj 5 točk zaostanka (43:48). Dve zaporedni trojki Tadeja Koštomaja so Slatinčane oddaljili na +11 (43:54), Škofjeločani pa so z izjemnim nizom 17:4 tri minute pred koncem celo prešli v vodstvo (60:58). Na drugi strani je s trojko in uspešnim polaganjem takoj odgovoril Tadej Horvat, ki je goste popeljal v vodstvo s +3 (60:63). Robert Abramović je bil nato dvakrat uspešen izza črte prostih metov (62:63), isti košarkar pa je bil neuspešen pri metu za zmago.

Škofjeločane tudi v prihodnjem krogu čaka tekma na domačem parketu. V škofjeloško dvorano Poden namreč prihaja Elektra Šoštanj, s katero imajo košarkarji LTH Castings Mercatorja slabe izkušnje, saj so v letošnji sezoni proti Šoštanjčanom klonili na obeh dosedanjih medsebojnih srečanjih. Tekma bo na sporedu v soboto, 30. marca, ob 20. uri.

Lestvica: Rogaška Crystal 13/8, Elektra Šoštanj 10/11, Slovan 9/12, Hopsi Polzela 7/14, LTH Castings Mercator 6/15, Grosuplje 5/16

Peter Hartman, trener LTH-ja Castingsa Mercatorja: “Po slabem začetku smo se vrnili v igro. Žal je na koncu odločala ena žoga. Tokrat nismo imeli sreče.”
Bojan Lazič, trener Rogaške Crystala: “To je bila povsem zaslužena zmaga moje ekipe. Čestitke mojim fantom za dobro igro. Mislim, da smo 38 povsem normalno kontrolirali igro, v zadnjih dveh minutah pa delali napake. V tem delu je LTH Castings Mercator odigral odlično. Po nepotrebnem smo tako tekmo pripeljali v nekoliko bolj tesno v končnico, a na koncu je naša zmaga še vseeno povsem zaslužena.”