+386 59 935 619

03128-1000010043

LT: Škofjeločani na Polzeli osmič zapored poraženi
slikcaKošarkarji LTH Castings Mercatorja so v tekmi 2. kroga Lige Telemach zabeležili nov poraz. Tokrat so bili Škofjeločani poraženi na gostovanju na Polzeli (83:72), največ težav pa je četi Petra Hartman povzročal Goran Jagodnik (29+8).

Liga Telemach za obstanek, 2. krog, ŠD Polzela, sobota, 23.3.2013

HOPSI POLZELA – LTH Castings Mercator 83:72 (25:15, 21:19, 13:18, 24:20)
Hopsi Polzela: Vujasinović 11 (8 podaj), Mulalič 9, Vranjkovič 3, Vašl, Govc, Bristol 11 (17 skokov), Martin 10, Mežan, Robertson Jr. 10, Jagodnik 29 (8 skokov)
LTH Castings Mercator: Boljkovac, Lokvančić 4, Mezek, Abramović 12, Finžgar 13 (6 skokov), Čajič 8, Bošnjak 5, Milašinović 5 (5 podaj), Jakhel Kolarević 20 (7 skokov), Vončina 5

"Jagoda" v prvem polčasu nasul 17 točk
Polzelski Hopsi so poglobili krizo LTH Castings Mercatorja, ki je tokrat zabeležil že osmi zaporedni poraz. Škofjeločane je zmage stal slabo odigran prvi polčas, ki so ga sicer izgubili s 46:34. V 18. minuti tekme so zaostajali že za 17 točk (42:25), glavni “krivec”, da je bilo temu tako, pa je bil Goran Jagodnik, ki je že v prvem polčasu Škofjeločanom nasul kar 17 točk. Nekdanji kapetan Union Olimpije ni še povsem pozdravil poškodbe, a vseeno stisnil zobe in ekipi pomagal priti do izjemno pomembne zmage.

Za popoln preobrat zmanjkalo moči
Škofjeločani so se sicer v drugem polčasu prebudili in se po košu Gregorja Jakhela Kolarevića v 34. minuti približali na vsega 2 točki zaostanka (67:65), za popoln preobrat pa jim je zmanjkalo moči. V igri za zmago so bili vse do 37. minute, ko je bilo 73:67, nato pa je štiri zaporedne točke dosegel kdo drug kot Jagodnik. Pri LTH Castings Mercatorju sta najboljši vtis pustila prav Kolarević in Simon Finžgar, ki sta skupaj zbrala 23 točk in 13 skokov, pri domačinih pa je velik delež k zmagi poleg Jagodnika (29 točk + 8 skokov) prispeval tudi Kevin Bristol (11 točk + 17 skokov + 4 podaje).

Košarkarje LTH Castings Mercatorja že v sredo, 27. marca, čaka nova izjemno pomembna tekma. V obračunu 3. kroga Lige Telemach za obstanek se bosta namreč v dvorani Poden pomerili domača ekipa LTH Castings Mercatorja in Rogaška Crystal iz Rogaške Slatine. S Slatinčani imajo Škofjeločani še nekaj neporavnanih računov. Lahko ravno proti njim prekinijo niz porazov, ki se vleče že vse od 22. decembra lani? Tekma se bo pričela ob 20. uri, varovanci Petra Hartmana pa bodo potrebovali pomoč s tribun, zato vljudno vabljeni.

Boštjan Kuhar, trener Hopsov Polzele: "Čestitke fantom za zmago, čeprav taktično nismo odigrali najbolje, vendar pa smo se dvignili po zame nepričakovanem porazu proti Rogaški Crystalu. Videlo se je, kaj za našo igro pomeni Goran Jagodnik, zato gre veliki hvala naši zdravstveni ekipi, ki je uspela usposobiti našega kapetana."
Peter Hartman, trener LTH-ja Castingsa Mercatorja: "Čestitke Hopsom za zmago. Tekmo je odločil skok. Svojim fantom nimam kaj očitati, saj so naredili vse, kar so v tem trenutku lahko."

Lestvica: Rogaška Crystal 12/8, Elektra Šoštanj 9/11, Slovan 8/12, Hopsi Polzela 7/13, LTH Castings Mercator 6/14, Grosuplje 5/15