+386 59 935 619

03128-1000010043

LT: Škofjeločani še drugič v 10 dneh klonili proti Grosupeljčanom.
slikcaKošarkarji LTH Castings Mercatorja so v tekmi 1. kroga Lige za obstanek zabeležili že sedmi zaporedni poraz. Še drugič v zadnjih 10 dneh so na Podnu zmago prepustili Grosupeljčanom. Tokrat je bilo 59:67.

Liga Telemach za obstanek, 1. krog, ŠD Poden, sreda, 20.3.2013

LTH Castings Mercator – GROSUPLJE 59:67 (24:18, 8:16, 9:8, 18:25)
LTH Castings Mercator: Boljkovac 2, Lokvančić 1, Mezek 2, Abramović 16, Finžgar 2 (8 skokov), Čajič 13, Bošnjak, Primc, Milašinović 2, Jakhel Kolarević 17 (10 skokov), Dimec, Vončina 4
Grosuplje: Erčulj 3, Korošec 6, Antonijevič 12 (6 podaj), Lobe 7, Jeršin 5, Dikas 2, Trampuš 11 (6 skokov), Fifolt, Zagorac 5 (6 skokov), Tratnik 8 (6 skokov), Miljković 4, Jerman 3

Škofjeločani ne najdejo poti iz krize. V 1. krogu Lige za obstanek so zabeležili še sedmi zaporedni poraz, drugi v nizu proti Grosupeljčanom. Kar je za škofjeloškega prvoligaša še bolj boleče je to, da so obe tekmi izgubili na domačem parketu in s tem dopustili, da so se varovanci Predraga Milovića povsem vrnili v igro za obstanek med elito.

V vseh 40 minutah si nobena izmed ekip ni uspela priigrati kakšne zares vidnejše prednosti, večino časa pa so se v rahli prednosti nahajali gostje, ki so s prednostjo odšli tudi na glavni odmor (25:27). V drugem polčasu sta se pri domačih razigrala Robert Abramović in Grega Jakhel Kolarević, ki pa sta imela tokrat premalo pomoči s strani soigralcev. Košarkarji LTH Castings Mercatorja so se v zadnji četrtini odločili za igranje cone, kar pa sta s trojkami kaznovala Boris Jeršin in Marko Antonijević. Prav slednji je zadel izjemno pomembno trojko v zadnji minuti za vodstvo gostov s +5 (59:64). Domači tokrat vnovič niso bili razpoloženi pri metu iz igre (43% za dve točki, 30% za tri točke), blesteli pa niso niti pri izvajanju prostih metov (9/18).

V naslednjem krogu Škofjeločani gostujejo na Polzeli. Zmaga bi štela dvojno, saj so polzelski Hopsi neposredni tekmec v boju za obstanek. Tekma bo na sporedu že v soboto, 23. marca.

Lestvica: Rogaška Crystal 12/7, Elektra Šoštanj 8/11, Slovan 7/12, LTH Castings Mercator 6/13, Hopsi Polzela 6/13, Grosuplje 5/14

Saša Dončić, trener LTH-ja Castingsa Mercatorja: "Fantom ne morem nič zameriti. Od njih sem zahteval agresivno igro, a očitno to nekomu ni bilo po godu."
Predrag Milović, trener Grosuplja: "Za nami je psihološka tekma, na kateri odločalo nekaj žog, mi pa smo imeli na koncu nekoliko več sreče. Pokazali smo, zakaj je Marko Antonijevič vodja naše ekipe. Čestitke mojim košarkarjem, ki so pustili srce na igrišču, a imeli težke noge. O kakšni hudo kvalitetni košarki namreč ne morem govoriti. Ne glede na vse smo napravili tretji korak k obstanku v Ligi Telemach, a še naprej ostajamo trdno na tleh. Še vedno smo na dnu lestvice in nobena zmaga nas ne sme uspavati. Še enkrat čestitke fantom za zelo dobro obrambo. Gremo naprej!"

Saša Dončić z varovanci ne uspe prekiniti niza porazov. (foto: Jana Šnuderl/kosarka.si)