+386 59 935 619

03128-1000010043

LT: Četa Saše Dončića tesno poražena v Šentjurju
slikcaKošarkarji LTH Castings Mercatorja so v tekmi 17. kroga rednega dela Lige Telemach zabeležili nov tesen poraz. Tokrat so Škofjeločani klonili na gostovanju v Šentjurju, kjer je bil domači Tajfun boljši s 76:73.

Liga Telemach, 17. krog, OŠ Hruševec Šentjur, sobota, 3.2.2013

TAJFUN – LTH Castings Mercator 76:73 (22:19, 22:20, 19:17, 13:17)
Tajfun: Pelc 15 (6 podaj), Sebič M. 7, Ferme 13, Držić 11 (5 skokov), Venezia III 4, Primorac 9 (5 skokov), Sebič S. 4, Zimić 3 (16 skokov), Brolih P. 10 (6 podaj)
LTH Castings Mercator: Boljkovac 4, Abramović 26, Čajič 4, Bošnjak, Primc, Jakhel Kolarević 14 (9 skokov), Dimec 10, Vončina 15 (6 podaj)

Škofjeločani bi kmalu postali edina ekipa, ki bi v letošnji sezoni proti Šentjurčanom slavila na obeh dveh medsebojnih tekmah, a so bili na gostovanju v Hruševcu za las prekratki. Tajfun, ki je nazadnje klonil 8. decembra lani prav proti LTH Castings Mercatorju, je zabeležil še deveto zaporedno zmago in se tako povsem zasluženo prebil v Ligo za prvaka.

V večjem delu prvega polčasa so se v prednosti nahajali Šentjurčani, ki so denimo med drugim v 18. minuti tekme povedli že s +9 (40:31), z devetimi točkami prednosti pa so domačini vodili tudi v 28. minuti, ko je Mladen Primorac zadel za 61:52. Četa Saše Dončića se je v zadnji četrtini povsem pobrala in se po zabijanju Luke Dimca v 38. minuti tekme približala na vsega točko zaostanka (72:71). Pri rezultatu 74:73 so Šentjurčani prišli do dveh skokov v napadu, kar pa se je na koncu izkazalo tudi za odločilno. Trojko za podaljške je zgrešil kapetan škofjeloške zasedbe Tomo Čajič.

Pri Škofjeločanih se je tudi tokrat najbolj izkazal Robert Abramović, ki je 26 točkam dodal še 4 skoke in 2 podaji, ter bil tudi najučinkovitejši igralec srečanja (valorizacija 21). Dobro predstavo je že na svoji drugi tekmi v letošnji sezoni prikazal tudi Luka
Vončina
, ki je zbral 15 točk, 4 skoke in 6 podaj.

Izjemno pomembna tekma pa Škofjeločane čaka prihodnji konec tedna, ko bo v soboto, 9. marca, v športno dvorano Poden pripotovala ekipa iz Grosupljega. "Trgovci" bi z morebitno zmago naredili velik korak k obstanku med elito. Dobrodošla je seveda tudi bučna podpora s tribun.

Ijzavi trenerjev obeh ekip po koncu tekme:
Damjan Novaković, trener Tajfuna:"Za nami je zelo težka tekma, na kateri smo imeli slab met in zgrešili preveč prostih metov. Kljub temu smo uspeli premagati LTH Castings Mercator, ki je ogral odlično. Veseli smo, da nam je brez velikih analiz uspel veliki met ter da smo se po devetih zaporednih zmagah uvrstili v Ligo za prvaka."
Saša Dončić, trener LTH-ja Castingsa Mercatorja: "Čestitke Tajfunu za zmago in uvrstitev v Ligo za prvaka. Za nami je še ena napeta končnica, ki jo je odločila ena žoga. Največji razlog za naš poraz je naš skok, ki ga moramo do naslednje tekme zelo popraviti. Čaka nas še ogorčen boj za obstanek. Ne glede na vse čestitke mojim fantom za profesionalni pristop."

Lestvica: Maribor Messer* 12/5, Helios Domžale* 12/5, Tajfun* 12/5, Zlatorog Laško* 12/5, Rogaška Crystal 10/7, Elektra Šoštanj 8/9, LTH Castings Mercator 6/11, Slovan 5/12, Hopsi Polzela 5/12, Grosuplje 3/14

* - uvrščeni v Ligo za prvaka.

26 točk Roberta Abramovića premalo za zmago Škofjeločanov v Šentjurju. (foto: Jana Šnuderl/kosarka.si)