+386 59 935 619

03128-1000010043

Članice: Slab prvi polčas v Mariboru usoden za Škofjeločanke
slikcaČeta Jake Hladnika je v tekmi 1. kroga lige za razvrstitev od 7. do 9. mesta na gostovanju v Mariboru morala priznati premoč domači ekipi AJM-a. Mariborčanke so slavile zmago z 70:59.

1.SKL za ženske, liga za razvrstitev od 7. do 9. mesta, 1. krog, dvorana Tabor (Maribor), četrtek, 28.2.2013

AJM – Odeja 70:59 (22:8, 19:12, 15:19, 14:20)
AJM: Vujačič 10 (7 skokov + 5 podaj), Vodeb, Muhovic 10 (5 skokov), Meglič, Šrot 13 (6 skokov), Stergar 2, Bruči, Drozg 17 (9 skokov + 6 ukradenih žog), Krebs 7, Krznarič 11
Odeja: Lazar 1, Prašnikar L. 6, Oblak 23 (8 skokov), Teropšič, Erznožnik 9, Stanonik, Štembergar, Dumenčič 4, Čadež 10 (6 skokov), Prašnikar P. 6 (9 skokov)

Košarkarice Odeje so na gostovanju v dvorani Tabor zapravile vse možnosti, da bi letošnjo sezono končale na 7. mestu. Vse bližje le-temu so košarkarice AJM-a, ki so se danes zanesljivo veselile pete zmage v letošnji sezoni. Tokrat je bilo vprašanje zmagovalca rešeno praktično že po prvem polčasu, ki so ga domačinke dobile s kar 41:20. S strani Škofjeločank je bila še posebej slaba prva četrtina, v kateri so dosegle vsega 8 točk, prejele pa 22.

V drugem polčasu so Škofjeločanke uspele omiliti poraz, nikakor pa niso uspele ogroziti zmage Mariborčank. S 23 točkam in 8 skokih se je pri Odeji še najbolj izkazala Klavdija Oblak, ki pa je z metom izza črte 6,75 poizkusila kar 17-krat (6/17). Med varovankami Jake Hladnika je Oblakovi po količniku učinkovitosti sledila Lara Prašnikar (6 točk + 4 skoki). Škofjeločanke naslednja preizkušnja čaka šele 16. marca, ko bo na Trati gostovala ekipa Konjic.

Alen Ploj, trener AJM-ja: "Tekmo smo začeli zelo motivirano in učinkovito. Že v prvi četrtini smo si priborili 14 točk prednosti, v preostanku polčas pa se je ta povzpela tudi že na 20 točk. Tekmo smo tako sebi v prid obrnili že v prvih 20 minutah. V nadaljevanju smo sicer nekoliko popustili, a vseeno mislim, da smo zasluženo slavili zmago. Upam, da bomo tudi preostale tri tekme te sezone odigrali na takšnem nivoju ter na koncu osvojili prvo mesto v Ligi za razvrstitev. Čestitke tudi Odeji za korektno tekmo."
Jaka Hladnik, trener Odeje: "Odigrali smo pod vsemi pričakovanji. Mariborčanke so nas nadigrale v vseh košarkarskih prvinah, za kar jim čestitam."

Lestvica: AJM 5/12, Odeja 3/15, Konjice 4/13