+386 59 935 619

03128-1000010043

U16: LTH Castings Mercator uspešen, Odeja pač ne
slikcaKadeti LTH Castings Mercatorja so v tekmi 4. kroga drugega dela tekmovanja ugnali ekipo Kolpe Črnomlja(57:51), manj uspešne pa so bile tokrat kadetinje Odeje, ki so morale priznati premoč zasedbi Athlete Celja.

Kadetinje (U16), 1. A SKL za prvaka, 7. krog, ŠD Trata, sobota, 23.2.2013

Odeja – ATHLETE CELJE 50:61 (10:16, 19:14, 11:19, 10:12)
Strelke še niso znane.

Ekipa Odeje je v tekmi 7. kroga 1. A SKL za prvaka klonila proti zasedbi Athlete Celja. Košarkarice iz Celja so na tekmi nastopile v vlogi občutnih favoritinj, še ob polčasu pa jim je bila domača zasedba povsem blizu (29:30). Škofjeločanke so tretjo četrtino izgubile z 11:19, v zadnjih 10 minutah pa jim ni uspelo pripraviti preobrata.

Sedmi poraz v letošnji sezoni je tako kadetinje Odeje kar precej oddaljil od zaključnega turnirja najboljše četverice. Do konca drugega dela tekmovanja so zgolj še tri tekme, Škofjeločanke pa za trenutno četrtouvrščeno Krko zaostaja za tri zmage. Varovanke Klavdije Oblak tako reši le še čudež, saj bi Škofjeločankam poleg treh zmag morali biti naklonjeni tudi rezultati iz preostalih srečanj.

Lestvica: Triglav 13/0, Athlete Celje 11/2, Panter Ilirja 9/4, Krka 9/4 /// Konjice 7/6, Odeja 6/7

Kadeti (U16), 2. SKL, B1 zahod 1, drugi del, 4. krog, ŠD Trata, sobota, 23.2.2013

LTH CASTINGS MERCATOR – Kolpa Črnomelj 57:51 (17:11, 12:10, 12:18, 16:12)
Strelci za LTH Castings Mercator: Erznožnik N. 15, Jeseničnik 5, Šinkovec 26, Kržišnik 8, Kunc 6

Če je v zgodnjih dopoldanskih urah v športni dvorani na Trati zmaga romala v Celje, pa je nekaj ur kasneje zmaga vendarle ostala doma. Da je bilo temu tako, so poskrbeli kadeti LTH Castings Mercatorja, ki so v napetem obračunu ugnali ekipo Kolpe Črnomlja. S 26 točkami se je izkazal predvsem Denis Šinkovec, z 12 pa mu je sledil Nejc Erznožnik.

Škofjeločani so tako prišli že do 10. zmage, ter tako na drugem mestu še naprej dihajo za ovratnik Kranjskim orlom, ki imajo na prvem mestu zmago več. Težka preizkušnja pa četo Uroša Medena čaka v soboto, 2. marca, ko odhaja na gostovanje v Novo mesto. Krka B je v letošnji sezoni namreč zabeležila šele tri poraze.

Lestvica: Kranjski orli 11/3, LTH Castings Mercator 10/4, Jesenice 9/5, Krka B 9/3, Kolpa Črnomelj 7/5, Posavje Krško 6/6