+386 59 935 619

03128-1000010043

Članice: Odeja v Slovenskih Konjicah do prve gostujoče zmage v sezoni!
slikcaČeta Jake Hladnika je drugi del sezone pričela na najboljši možen način. V vnaprej odigrani tekmi 6. kroga so Škofjeločanke v Slovenskih Konjicah namreč premagale domačo zasedbo Konjic(60:64).

1. SKL za ženske, razigravanje od 7. do 9. mesta, vnaprej odigrana tekma 6. kroga, Slovenske Konjice, sreda, 20.2.2013

Konjice – ODEJA 60:64 (15:19, 12:14, 18:17, 15:14)
Konjice: Klančnik K. 10 (7 skokov), Klančnik N. 8, Božičevič, Zdovc 12 (6 skokov), Hatunšek 20, Juhart, Brdnik 6 (5 skokov), Furman 2 (5 skokov), Flašker 2
Odeja: Lazar, Oblak 17, Teropšič 1, Erznožnik 14, Stanonik 4, Štembergar 2, Dumenčič 6, Čadež 13 (5 skokov), Prašnikar P. 7 (18 skokov)

Košarkarice Odeje so v vnaprej odigrani tekmi 6. kroga drugega dela sezone prvič v letošnji sezoni prišle do zmage na gostujočem parketu, drugič v letošnji sezoni pa na kolena spravile ekipo Konjic.

Tekmo so bolje pričele domače košarkarice, ki so v 5. minuti tekme povedle z 10:5, nato pa so Škofjeločanke predvsem po zaslugi Klavdije Oblak prevzele pobudo. Kapetanka Odeje je namreč že v uvodnih 12 minutah tekme zbrala 13 točk, ter tako skupaj s Pio Prašnikar, ki je že v prvem polčasu zbrala 11 skokov, nosila glavne zasluge za vodstvo Odeje po 20 minutah (27:33). Škofjeločanke si v drugem polčasu niso uspele priigrati kakšne vidnejše prednosti, kljub temu pa vselej bile korak pred domačinkami. Še najvišja je bila prednost v 30. minuti, ko je bilo +7 (43:50), Konjičanke pa se seveda niso predale. V 39. minuti so se po košu Ajše Zdovc približale na vsega dve točki zaostanka (56:58), tedaj pa sta dva izjemno pomembna koša za gostujoče košarkarice dosegli Jerca Čadež in Kristina Erznožnik.

Kljub temu, da je zbrala rekordnih 18 skokov, pa 15-letna Pia Prašnikar tokrat zaradi slabšega meta iz igre in šestih izgubljenih žog ni bila najučinkovitejša košarkarica v vrstah Odeje. Ta naziv je tokrat pripadel leto dni starejši Jerci Čadež (13 točk, 5 skokov, 3 podaje) in kapetanki Klavdiji Oblak (17 točk, 4 skoki, 2 podaji). Četo Jake Hladnika naslednja preizkušnja čaka naslednji četrtek, 28. februarja, ko bodo Škofjeločanke gostovale pri mariborskemu AJM-u. Tekma se bo pričela ob 19.15.

Izjavi trenerjev obeh ekip po tekmi:
Stojan Fink, trener Konjic: "Kot sem dejal pred tekmo, brez srca, borbenosti in odgovornosti ni mogoče zmagati. Čestitke Odeji za zasluženo zmago."

Jaka Hladnik, trener Odeje: "Punce so pokazale, da se z željo in trdo obrambo lahko zmaguje. Pohvalil bi igralke od prve do zadnje za njihov pristop. Pokazale so, da si želijo in lahko zmagajo. Čestitke Konjicam za korektno igro."

Lestvica lige za razigravanje od 7. do 9. mesta: Konjice 4/13, AJM 4/12, Odeja 3/14