+386 59 935 619

03128-1000010043

LT: Laščani iz Škofje Loke odnesli celo kožo
slikcaKošarkarji LTH Castings Mercatorja so v tekmi 15. kroga Lige Telemach nudili dostojen upor vodilnemu moštvu Zlatoroga, a na koncu vseeno klonili (78:89). Vnovič blestel Robert Abramović.

Liga Telemach, 15. krog, ŠD Poden, sobota, 16.2.2013

LTH Castings Mercator – ZLATOROG LAŠKO 78:89 (21:19, 18:25, 24:25, 15:21)
LTH Castings Mercator: Boljkovac 2, Soldo 10, Mezek 4, Abramović 25, Čajič 16 (6 skokov), Primc, Dobravec 7, Jakhel Kolarević 7, Dimec L. 7
Zlatorog Laško: Brodnik 7, Lapornik L. 4, Nikolič Smrdelj 3, Maček 2, Dimec Ž. 14, Lapornik M., Čigoja 5, Udrih 21, Đugum 14, Zadnik 13, Mučič 6 (5 skokov)

Slab začetek Škofjeločanov ni vrgel s tira
Trener domače zasedbe Saša Dončić je tekmo pred kar lepim številom gledalcev pričel s peterko Pavle Boljkovac – Robert Abramović – Tomo Čajič – Luka Dimec – Gregor Jakhel Kolarević, že v tretji minuti pa moral poseči z minuto odmora. Laščani so namreč po zabijanju Žige Dimca v 3. minuti povedli že s +8 (0:8), prve točke za domače pa je na drugi strani s črte prostih metov dosegel prav brat Žige, novinec v dresu LTH Castings Mercatorja Luka Dimec. V peti minuti na igrišče vstopil ljubljenec domačega občinstva Tomaž Mezek, za katerega je bila to krstna tekma po daljšem okrevanju zaradi hude poškodbe. Nekdanji kapetan škofjeloške zasedbe je takoj pokazal nekaj svojih vrlin in v 8. minuti z ukradeno žogo in košem za dve točki poskrbel za prvo vodstvo domačih (15:14). V drugi četrtino so pobudo prevzeli gostje, ki so na krilih razpoloženega Sama Udriha v 19. minuti vnovič prišli do prednosti 8 točk (34:42), na odmor pa jih odnesli 5 (39:44).

Razpoloženi Abramović premalo za prvovrstno presenečenje
Tudi drugi polčas so bolje pričeli Laščani, ki so po košu Anteja Đuguma v 25. minuti prvič na tekmi povedli z dvomestno prednostjo (48:60). Škofjeločani so predvsem po zaslugi Roberta Abramovića nekako uspeli ostati v stiku z gosti, s petimi zaporednimi točkami Toma Čajiča pa je prednost Laščanov v 30. minuti padla na vsega 6 točk (63:69). Že bližje gostom so domačini prišli v 34.minuti (73:76), za sam zaključek in popoln preobrat pa jim je zmanjkalo moči.

Tudi tokrat je največ točk za Škofjeločane (25) zbral Robert Abramović, s 16 mu je sledil Tomo Čajič, pohvaliti pa gre tudi Vjerana Solda, ki je kljub težavam z ahilovo tetivo v 19 minutah zbral 10 točk. Novinec v dresu LTH Castings Mercatorja Luka Dimec je zbral 7 točk, na drugi strani pa je največ točk (21) zbral Samo Udrih. Škofjeločane sedaj čakata dve gostovanji, prvo prihodnjo soboto v Rogaški Slatini, drugo pa teden kasneje v Šentjurju.

Lestvica: Zlatorog Laško 12/3, Helios Domžale 11/4, Maribor Messer 11/4, Tajfun 10/5, Rogaška Crystal 9/6, Elektra Šoštanj 8/7, LTH Castings Mercator 6/9, Slovan 3/12, Hopsi Polzela 3/12, Grosuplje 2/13

Izjava trenerjev obeh ekip po tekmi:

Saša Dončić, trener LTH-ja Castingsa Mercatorja: “Ta tekma je bila odraz treningov v zadnjih dveh treningov. Šele v petek smo trenirali v kompletni zasedbi. To se je poznalo. Fantom, ki so stopili na parket, nimam kaj zameriti. Zlatorog je pokazal, da je boljši.”
Miloš Šporar, trener Zlatoroga Laškega: “Ta tekma je bila za nas zelo pomembna, saj smo se po porazu proti Rogaški Crystalu želeli vrniti na zmagovalne tirnice. Dobro smo se zavedali, kako težka so gostovanja v Škofji Loki, kjer je marsikdo že do konca trepetal ali se celo opekel. Po tej zmagi smo si že zagotovili preboj v Ligo za prvaka, kar je bil naš prvi cilj. Na tekmi smo si nekajkrat že ustvarili lepo razliko pa nato padli. To bo potrebno do Lige za prvaka občutno zmanjšati.”

Robert Abramović vnovič najboljši strelec domače zasedbe. (foto: Jana Šnuderl/kosarka.si)