+386 59 935 619

03128-1000010043

Članice: Ježičanke z zmago v Škofji Loki ujele Ligo za prvaka
slikcaČeta Jake Hladnika je v tekmi 17. kroga 1. SKL za ženske v dvorani Poden klonila proti ekipi Ježice (56:66). Slednji je zmaga prišla še kako prav, saj je v zadnjem trenutku ujela mesto v boju za prvaka.

1. SKL za ženske, 17. krog, ŠD Poden, sobota, 16.2.2013

Odeja – JEŽICA 56:66 (14:17, 19:14, 10:15, 13:20)
Odeja: Erznožnik 14, Stanonik 6, Štembergar 3, Horvat 5, Dumenčič 5, Čadež 10 (9 skokov), Prašnikar P. 13 (9 skokov)
Ježica: Ziherl 8, Lumpert 14, Prešeren 7, Čuk 2 (5 skokov), Čilovič 4, Rupnik 19 (5 skokov), Drevenšek, Mlakar 6, Pomadina, Belak 6

Erznožnikova zaključila dober prvi polčas
Tekmo, ki je bila tokrat izjemoma odigrana v športni dvorani Poden, je domači strateg Jaka Hladnik pričel s peterko Stanonik-Štembergar-Dumenčič-Čadež-Prašnikar. V prvem polčasu si nobena izmed ekip ni uspela priigrati kakšne vidnejše prednosti, večino časa pa so se v rahlem vodstvu nahajale gostujoče košarkarice. Škofjeločanke s predstavo v prvem delu vseeno niso razočarale, z veliko željo in borbenostjo pa so v samem zaključku tega dela rezultat spreobrnile v svojo korist. Po zgrešenem metu za tri točke Tadeje Horvat je žogo pod košem ujela Kristina Erznožnik, ki je ob zvoku sirene zadela za 33:31. Prav Eznožnikova je bila v prvem polčasu najbolj razpoložena domačinka, saj je v prvih 20 minutah zbrala kar 11 točk.

Delni izid 11:0 Ježičanke vrnil v igro
Škofjeločanke so v začetku prvega polčasa po trojki Jerce Čadež in zadetem prostem metu Pie Prašnikar prišle do najvišje prednosti na tekmi (37:31), nato pa so prišle prve zares črne minute. Domačinke štiri minute niso uspele doseči koša, kar pa so Ježičanke hitro znale izkoristiti in se z delnim izidom 11:0 vnovič prebile v vodstvo (37:42). Trojka Maje Štembergar v začetku zadnje četrtine je ekipi znova poravnala (46:46), nato pa so pobudo začele prevzemati gostujoče košarkarice. Hladnikova četa je stik z le-temi držala vse do 33.minute, ko je bilo 49:53, dve minuti kasneje pa je bilo že +10 (49:59).

Na domači strani se je najbolj izkazala Pia Prašnikar, ki s 13 točkam (5/5 za dve točki, 3/6 prosti meti) dodala še 9 skokov in 3 podaje, ter tako tekmo zaključila pri statističnem indeksu 20. Tudi na drugi strani je najbolj razpoložena košarkarica Eva Rupnik dosegla indeks 20 (19 točk, 5 skokov, 3 podaje in 6 ukradenih žog).

Rednega dela 1. SKL za ženske je tako konec, Škofjeločanke pa so v 16 krogih uspele zbrati 2 zmagi. Sedaj sledi drugi del tekmovanja, v katerem se bodo ekipe borile za končno razvrstitev od 7. do 9. mesta.

KONČNA LESTVICA REDNEGA DELA: Athlete Celje 15/1, Triglav 13/3, Grosuplje 12/4, Subrina Ilirija 10/6, Ježica 6/10, Domžale 6/10, Konjice 4/12, AJM 4/12, Odeja 2/14

Jaka Hladnik, trener Odeje: "Tokrat smo pokazali željo in voljo, a nam je zmanjkala ena košarkarica za boljšo končnico. Čestitke Ježici za korektno zmago, Mojci Markovič pa želim čim več zmag v Ligi za prvaka."
Mojca Markovič, trenerka Ježice: "Tekmo smo začeli s premalo zbranosti in z lastnimi napakami dopustili, da se Škofjeločanke razigrajo ter polčas zaključijo z manjšo prednostjo. V drugem polčasu smo z odlično obrambo ter pridobljenimi žogami prešli v vodstvo in ga varno zadržali vse do konca. Čestitke Odeji za lepo predstavo, mojim dekletom pa za zmago."