+386 59 935 619

03128-1000010043

LT: Jagodnik (24+12) s Hopsi pokvaril povratek Mezka
slikcaKošarkarji LTH Castings Mercatorja so v tekmi 14. kroga Lige Telemach klonili na gostovanju na Polzeli (73:64). Škofjeločanom je največ težav povzročal Goran Jagodnik (24 točk + 12 skokov), dobra novica pa je, da se je po hudi poškodbi na parket vrnil Tomaž Mezek.

Liga Telemach, 14. krog, ŠD Polzela, sobota, 2.2.2013

HOPSI POLZELA – LTH Castings Mercator 73:64 (17:16, 14:24, 22:8, 20:16)
Hopsi Polzela: Vujasinović 5 (7 skokov + 9 podaj), Mulalić 8, Vranjkovič 11, Godler, Martin 10 (5 skokov), Mežan, Robertson Jr. 15, Jagodnik 24 (12 skokov)
LTH Castings Mercator: Boljkovac 12 (8 skokov), Soldo 16, Mezek 4, Abramović 20, Čajič 3, Bošnjak 6, Primc 3, Dobravec

Prvi polčas zaznamoval povratek Tomaža Mezka
Škofjeločani so na Polzelo krenili precej oslabljeni. Trener Saša Dončić namreč ni mogel računati na pomoč Gregorja Jakhela Kolarevića, Mirze Sarajlije in Jana Demšarja, se je pa zato na parket po hudi poškodbi vrnil Tomaž Mezek. Kljub vsem težavam je gostom ob polčasu kazalo odlično. Vnovič sta blestela Robert Abramović in Vjeran Soldo, ki sta v prvem polčasu skupaj dosegla 21 točk in nosila glavne zasluge za vodstvo s +9 ob polčasu (31:40).

Hopsi za povratek potrebovali zgolj tri minute
Toliko slabši pa je bil za goste začetek druga polčasa, saj so razpoloženi domačini na krilih Hugha Robertsona in Gorana Jagodnika že v 23. minuti skorajda povsem dohiteli goste (43:44). Tudi v nadaljevanju so pobudo držali domačini, ki so v začetku zadnje četrtine povedli že s +7 (55:48), nato pa uspešno odbili še zadnje poizkuse gostov. Dvoboj se je tokrat odločil pod košem, kjer so Polzelani zbrali kar 18 točk več (46:28), ujeli pa tudi 11 žog več (39:28). Za nameček sta se pri Škofjeločanih poškodovala še Elvin Omanović (zlomljena roka) in Tomaž Mezek (prebita arkada).

Prihodnji vikend po potekal zaključni turnir Pokala Spar, tako da Škofjeločane čaka prost vikend. Naslednja tekma v Ligi Telemach bo na sporedu v soboto, 16. februarja, ko bo v Škofjo Loko pripotovala vodilna ekipa lige, Zlatorog iz Laškega.

Izjavi trenerjev obeh ekip po koncu tekme:
Boštjan Kuhar, trener Hopsov Polzele: "Videli smo dva različna polčasa. V prvem kot da so fantje podcenjevali goste, ko smo poskušali z individualnimi akcijami, kar pa ne prinese rezultata. V drugem polčasu so fantje stopili skupaj in pokazali, da s kolektivno igro lahko premagamo vsakogar."
Saša Dončić, trener LTH-ja Castingsa Mercatorja:
"Čestitke Hopsom, nad nami pa je očitno nekakšna nesreča. Poleg vseh poškodb, Kolarevičeva je očitno težje narave in je vprašljivo njegovo igranje v tej sezoni, si je na začetku tekme s Hopsi zlomil roko še Omanovič, Mezek pa je na koncu tekme prebil arkado. Večji del tekme smo praktično igrali le s šestimi igralci in v drugem polčasu fizično pošteno padli in niti nismo imeli moči, da bi morda izvlekli tekmo. Vseeno pohvala vsem igralcem."

Lestvica: Zlatorog 11/3, Maribor Messer 10/4, Helios Domžale 10/4, Tajfun 9/5, Elektra Šoštanj 8/6, Rogaška Crystal 8/6, LTH Castings Mercator 6/8, Slovan 3/11, Hopsi Polzela 3/11, Grosuplje 2/12