+386 59 935 619

03128-1000010043

Članice: Katastrofalna prva četrtina usodna za visok poraz Odeje v Domžalah
slikcaKošarkarice Odeje so na tekmi 14. kroga 1. SKL za ženske morale priznati premoč Domžalčankam, ki so slavile zmago s 30 točkami razlike (100:70).

1. SKL za ženske, 15. krog, OŠ Venclja Perka, sobota, 2.2.2013

DOMŽALE – Odeja 100:70 (37:9, 18:27, 20:25, 25:9)
Domžale: Ajkič 5, Brekalo 2, Prezelj 2, Boada Xairo 27 (9 skokov + 6 podaj), Dremel 1, Ivanc 8, Poljanšek 14, Kotnik 6, Klampfer, Vukovič 30 (8 skokov), Stupica 5
Odeja: Lazar 2, Oblak 9, Eznožnik 8, Stanonik 3, Štembergar (5 skokov), Horvat 3, Dumenčič, Čadež 23 (11 skokov), Prašnikar P. 18 (11 skokov), Senčar 4

Četa Jake Hladnika je v Domažale krenila z željo po tretji zmagi v letošnji sezoni, v Škofjo Loko pa se vrača z 12. porazom v letošnji sezoni, ki je škofjeloško zasedbo prikoval na zadnje mesto lestvice 1. SKL za ženske. Vprašanje zmagovalke je bilo rešeno praktično že po prvi četrtini, v kateri so domače košarkarice Škofjeločankam nasule kar 37 (!!) točk. Odeja je na drugi strani v uvodih 10 minutah zbrala vsega 9 točk, tako da tudi dobro odigrani druga in tretja četrtina nista bili dovolj, da bi Škofjeločanke vsaj malce ogrozile zmago domačink.

Pri Domžalčankam gre izpostaviti predvsem Samaro Vukovič, ki je Odeji nasula kar 30 točk, dodala pa še 8 skokov, ter punco Jake Lakoviča, Heleno Boado, ki je tekmo končala pri indeksu 39 (27 točk + 9 skokov + 6 podaj + 8 ukradenih žog). Na drugi strani sta bili v gostujoči zasedbi razpoloženi samo dve košarkarici in sicer Jerca Čadež (23 točk + 11 skokov) ter Pia Prašnikar (18 točk + 11 skokov). Obe sta tekmo zaključili pri indeksu 25. Naslednja tekma Škofjeločanke čaka že v sredo, 6. februarja, ko bo na Trato pripotovala ekipa Subrine Ilirje.

Izjavi trenerjev obeh ekip po koncu tekme:
Vlado Velikonja, trener Domžal: "Tekmo smo odigrali po pričakovanjih - najprej odlično, nato pa rahlo padli pri koncentraciji, saj hranimo moči tudi za naslednje tekme. V zadnji četrtini smo se vrnili v ritem in tekmo mirno končali z visoko razliko. Čestitke našim dekletom za pametno in borbeno igro."

Jaka Hladnik, trener Odeje: "Po najslabši predstavi v prvi četrtini, ko smo izgubljali že za 28 točk, smo se do osem minut pred koncem tekme uspeli približati na 12 točk zaostanka, a nam je nato zmanjkalo moči in tudi košarkaric. Čestitke Domžalam za zasluženo zmago. Žal sodniška dvojica ni bila dorasla tekmi na obeh straneh, a to niakkor ni razlog za naš poraz."

Lestvica: Athlete Celje 13/1, Triglav 11/3, Grosuplje 10/4, Subrina Ilirija 9/5, Ježica 5/9, Konjice 4/10, Domžale 4/9, AJM 4/9, Odeja 2/12