+386 59 935 619

03128-1000010043

Članice Odeje nemočne proti Triglavankam
slikcaČlanska zasedba Odeje je bila na tekmi 14. kroga 1. SKL za ženske povsem nemočna proti ekipi Triglava, ki je bila boljša s kar +37 (45:82). Škofjeločanke tako ostajajo pri dveh zmagah.

1. SKL za ženske, 14. krog, ŠD Trata, petek, 25.1.2013

Odeja – TRIGLAV 45:82 (11:17, 12:22, 16:18, 6:25)

Odeja: Prašnikar L., Teropšič 3, Erznožnik 4, Stanonik 3, Štembergar 4 (10 skokov), Horvat 14 (6 skokov), Dumenčič 3, Čadež 4, Prašnikar P. 8, Senčar 2 (8 skokov)
Triglav: Zdolšek 19 (12 skokov), Đurič 8, Jelenc 8, Sever 7, Jakovina 18 (7 skokov), Hafner 7, Žibert 7, Purkat, Jakobčič 5 (7 skokov), Piršič 3

Jaka Hladnik, ki tudi tokrat ni mogel računati na pomoč Klavdije Oblak, je gorenjski derbi pričel s peterko Maja Štembergar - Alenka Stanonik - Jerca Čadež - Tadeja Horvat - Pia Prašnikar. Tekmo so bolje pričele košarkarice Triglava, ki so brez kakršnihkoli večjih težav dobile tudi prvo medsebojno tekmo v letošnji sezoni (89:47). Tokrat so hitro povedle s +7 (2:9), Škofjeločanke pa so jih skorajda povsem dohitele v 7. minuti, ko je bila pri polaganju za 10:11 uspešna Jerca Čadež.

Domačinke so korak s Kranjčankami držale nekako do 16. minute (17:21), nato pa so se gostujoče košarkarice počasi začele oddaljevati. V naslednjih minutah so uprizorile delni izid 15:3, ter tako na odmor odšle s prednostjo 16 točk (23:39). Tudi tretja četrtina je pripadla Triglavankam, ki pa so svojo premoč dokončno kronale v zadnjih 10 minutah, v katerih so zbrale kar 25 točk, prejele pa jih le pol ducata. Kranjčanke so tako povsem zasluženo prišle do 10 zmage v letošnji sezoni, medtem ko Škofjeločanke še naprej ostajajo pri dveh.

Najučinkovitejša košarkarica srečanja je bila gostujoča igralka s številko 4 na dresu, Živa Zdolšek (19 točk, 12 skokov, učinek 27), blestela pa je tudi Tina Jakovina (18 točk, 7 skokov, učinek 22). Pri domačih je največ točk (14) zbrala začasna kapetanka Tadeja Horvat, 8 jih je dodala Pia Prašnikar. Košarkarice Odeje bodo svojo tretjo zmago naskakovale v soboto, 2. februarja, ko bodo odšle na gostovanje k Domžalčankam.

Jaka Hladnik, trener Odeje: "Čestitke Triglavu za zasluženo zmago. Mi smo se dokaj dostojno upirali v treh četrtinah, medtem ko je v zadnji četrtini igral le Triglav, mi pa smo pozabili, da smo na tekmi."
Tomo Orešnik, trener Triglava: "Dosegli smo zanesljivo zmago, vendar končni rezultat ni najbolj realna slika tekme, na akteri so se nam borbene domačinke dolgo časa dobro upirale."

Začasna kapetanka Tadeja Horvat je bila najboljša strelka domače ekipe.