+386 59 935 619

03128-1000010043

LT: Abramović (31) in Soldo (21) za zmago Škofjeločanov na Kodeljevem
slikcaKošarkarji LTH Castings Mercatorja so na gostovanju na Kodeljevem prišli do pomembne šeste zmage v Ligi Telemach, ki jih ohranja v boju za preboj v Ligo za prvaka. Končni rezultat je bil 77:80, pri Škofjeločanih pa sta blestela predvsem Robi Abramović in Vjeran Soldo.

Liga Telemach, 12. krog, ŠD Kodeljevo, sobota, 19.1.2013

Slovan – LTH CASTINGS MERCATOR 77:80 (18:15, 21:21, 17:24, 21:20)
Slovan: Tomić 7, Mlakar 26, Grum, Špan 13, Buda 14, Paravinja, Dimec 5, Modrić 2, Petrović 10 (5 podaj)
LTH Castings Mercator: Boljkovac 7, Soldo 21, Abramović 31, Demšar 1 (5 skokov), Omanović 5, Čajič, Primc, Dobravec, Kolarević 9 (5 skokov), Sarajlija 6

Košarkarji LTH Castings Mercatorja postajajo pravi strup za Kodeljevčane. Škofjeločani so namreč še tretjič na štirih letošnjih medsebojnih tekmah ugnali ekipo Slovana, prvič na Kodeljevem. Četa Saše Dončića je hitro povedla s +6 (4:10), domači košarkarji pa so nato na krilih delnega izida 10:0 nekako skozi celoten prvi polčas držali rahlo prednost. Po košu Vjekoslava Petrovića je prednost domačinov v začetku drugega polčasa narasla že na +8 (44:36), Škofjeločani pa so se v igro vrnili z delnim izidom 15:0 (44:49). V samo končnico so s prednostjo 8 točk krenili gostje (70:78), Kodeljevčani pa so se po trojki Dejana Mlakarja 14 sekund pred koncem obračuna približali na vsega točko zaostanka (77:78). Tedaj je mirno roko ohranil Vjeran Soldo, ki je po osebni napaki Nejca Bude zadel oba prosta meta.

Robi spet potrdil naziv ostrostrelca
LTH Castings Mercator je sicer tekmo odigral brez poškodovanega Toma Čajiča, zgolj dve minuti pa je na parketu prebil tudi Aleš Primc. Pri Škofjeločanih gre vnovič izpostaviti predvsem Roberta Abramovića, ki je še enkrat več dokazal, da zmaga na tekmovanju v metu za tri točke na All-Starsu ni bila naključje. Danes je izza črte 6,75 zadel kar šest od skupno sedmih poizkusov. Velik delež k zmagi Škofjeločanov je prispeval tudi Vjeran Soldo (21 točk + 4 skoki), za zmago domačinov pa ni bil dovolj niti razpoloženi Dejan Mlakar (26 točk).

Trenerja obeh ekip sta bila po končani tekmi redkobesedna:
Gašper Okorn, trener Slovana: "Čestitke nasprotni ekipi za zmago."
Saša Dončić, trener LTH-ja Castingsa Mercatorja: "Kljub temu, da Čajič ni nastopil zaradi poškodbe, so ostali košarkarji pokazali veliko borbenosti in zasluženo smo zmagali."

V naslednjem krogu bodo košarkarji LTH Castings Mercatorja na Podnu gostili drugouvrščeno ekipo Maribora Messerja. Tekma bo v soboto, 26. januarja, pričela pa se bo ob 20. uri. Vsi vljudno vabljeni, da se nam pridružite in Dončićevi četi poizkušate pomagati priti do sedme zmage v letošnji sezoni.

Robert Abramović je Kodeljevačnom nasul kar 31 točk. (foto: Jana Šnuderl/kosarka.si)
Vjeran Soldo odigral tekmo sezone. (foto: Aleš Fevžer/kzs.si)