+386 59 935 619

03128-1000010043

Članice: Škofjeločanke nemočne na gostovanju v Grosupljem
slikcaKošarkarice Grosupljega so se še enkrat več znesle nad Škofjeločankami. Tokrat je bilo kar +42 za košarkarice iz Grosupljega, pri katerih je blestela predvsem Alina Gjerkeš (30 točk + 6 skokov).

1. SKL za ženske, vnaprej odigrana tekma 18. kroga, ŠD Brinje, sobota, 19.1.2013

GROSUPLJE – Odeja 91:49 (32:15, 20:13, 21:13, 18:8)

Grosuplje: Grobiša 9 (10 skokov), Šut 4, Kastelic 11, Gjerkeš 30 (6 skokov), Potokar, Zupančič 6 (5 podaj), Lešek 12 (5 skokov), Škoda, Vene 9 (6 skokov), Lešnjak 4, Bajketarević 6 (5 skokov + podaj)
Odeja: Lazar 3, Stanonik 3, Vehar, Teropšič 4, Erznožnik 16 (5 skokov), Kreačič 4, Horvat 8, Dumenčič, Čadež 3 (5 skokov), Prašnikar P. 4 (6 skokov), Senčar 4

Tako pri domačinkah kot tudi pri Škofjeločankah so tokrat pogrešali enega pomembnega člana. Pri Grosupeljčankah je bila to Barbara Škof, Odeja pa je znova bila primorana nastopiti brez kapetanke Klavdije Oblak. Ko sta se ekipi pomerili v športni dvorani na Trati, so se prav tako gladke zmage veselile Grosupeljčanke (49:66), že tedaj pa je Škofjeločankam največ težav povzročala Alina Gjerkeš, ki je tedaj tekmo končala pri 28 točkah. Tokrat je zbrala še dve več in tako dosegla skorajda 1/3 košev domače zasedbe.

Grosupeljčanke, ki na lestvici z 10 zmagami in 3 porazi zasedajo visoko tretje mesto, so že v prvi četrtini potrdile svojo premoč in se že po 10 minutah odlepile na +17. Ker je bil zmagovalec odločen praktično že po prvem polčasu, je trener gostujoče zasedbe Jaka Hladnik priložnost ponudil prav vsem košarkaricam, ki jih je imel na voljo. Nekaj več počitka je v drugem polčasu namenil predvsem Jerci Čadež in Pii Prašnikar, ki sta danes skupaj z Nino Vehar zaigrali že na tekmi kadetinj.

Izjavi trenerjev obeh ekip po koncu tekme:
Mladen Rajić, trener Grosuplja: "Čestitke mojim dekletom za zmago, kot tudi Odeji za prikazano. Mislim, da smo si s to zmago sedaj že zagotovili pot v Ligo za prvaka."
Jaka Hladnik, trener Odeje: "Čestitke Grosuplju za zmago in korektno igro. Naša igra tokrat ni bila na takšnem nivoju, da bi lahko kakorkoli parirali odlični domači ekipi."

Lestvica: Athlete Celje 11/1, Grosuplje 10/3, Triglav 9/2, Subrina Ilirija 7/5, Ježica 5/7, Konjice 4/9, AJM 3/9, Domžale 3/8, Odeja 2/10

Največ točk za Odejo (15) je zbrala Kristina Erznožnik.