+386 59 935 619

03128-1000010043

LT: Elektra v zadnjih minutah do zmage na Podnu
slikcaKošarkarji LTH Castings Mercatorja so v tekmi 11. kroga Lige Telemach morali priznati premoč šoštanjski Elektri, ki je tako pokvarila debi Pavleta Boljkovca.

Liga Telemach, 11. krog, dvorana Poden, sobota, 12.1.2013

LTH Castings Mercator – ELEKTRA ŠOŠTANJ 79:86 (16:20, 22:16, 22:23, 19:27)

LTH Castings Mercator: Boljkovac 16, Soldo 8, Abramović 21, Omanović, Čajič 3, Bošnjak 2, Primc 10, Dobravec 3, Jakhel Kolarević 5 (8 skokov), Sarajlija 11
Elektra Šoštanj: Collins 8 (skokov), Hasič 2, Podvršnik 19, Zagorc 15 (6 skokov + 5 podaj), Julević 17 (7 skokov), Brčina 11, Lekič, Pajevič, Bajramlić, Bukovič 3, Atanacković 11 (10 skokov)

Četa Saše Dončića leta 2013 ni pričela po željah škofjeloških ljubiteljev košarke, saj je še drugič v letošnji sezoni klonila na domačem parketu. Po Rogaški Crystal je dvorano Poden uspela osvojiti še ekipa Elektre iz Šoštanja, ki je tako Škofjeločane porinila v spodnji del lestvice.

Srečanje je bilo vseh 40 minut izenačeno, saj si nobena ekipa ni uspela priigrati prednosti z dvomestnim številom. LTH Castings Mercatorju je namreč najbolje kazalo v 23. minuti, ko so se po delnem izidu 7:0 odlepili na +7 (48:41), najvišja prednost Šoštanjčanov pa je bila osem točk. V 35. minuti so Škofjeločani po uspešnem polaganju Roberta Abramovića povedli s +6 (72:66) in vse je kazalo na nov uspeh Dončićeve čete. Prav tako kot proti Rogaški pa so se krizne minute Škofjeločanov pojavile prav ob koncu srečanja. Gostje so namreč pripravili delni izid 11:0, ter tako tekmo odločili sebi v prid.

Šoštanjčani kraljevali pod obročem
Pri domačih je sicer znova blestel Robert Abramović, ki je tekmo končal pri 21 točkah, drugi najboljši strelec domače ekipe pa je bil Pavle Boljkovac, ki je na parketu prebil 30 minut, 16 točkam pa dodal še 3 podaje, 2 ukradeni žogi in 1 skok. Eno izmed ključnih vlog pri šestem porazu škofjeloške ekipe je zagotovo odigral katastrofalen skok, saj so gostje iz Šoštanja slednjega dobili s kar 40:22.

Novo okrepitev škofjeloške ekipe, Pavleta Boljkovca, je iz tribune opazoval tudi nekdanji košarkar LTH Castings Mercatorja Boban Tomić, ki je v Grosupljem odigral pomembno vlogo pri novi zmagi Rogaške Crystal. Na tribuni je bilo opaziti še nekaj znanih obrazov. Tekmo sta si namreč ogledala košarkarja Union Olimpije Alen Omić in Klemen Prepelič, manjkal pa ni niti Mirko Mulalić, pravtako nekdanji košarkar LTH Castings Mercatorja.

16 točk debitanta Pavleta Boljkovca premalo za zmago. (foto: KZS/Aleš Fevžer)
V drugem polčasu smo pogrešali točke Mirze Sarajlije. (foto: KZS/Aleš Fevžer)
Pri Škofjeločanih je sicer znova navdušil Robi Abramović. (foto: KZS/Aleš Fevžer)