+386 59 935 619

03128-1000010043

Četa Jake Hladnika poražena proti državnim prvakinjam
slikcaČlanska zasedba Odeje je v tekmi 12. kroga 1. SKL za ženske morala priznati premoč državnim prvakinjam iz Celja. Končni rezultat v športni dvorani na Trati je bil 44:64.

1.SKL za ženske, 12.krog, ŠD Trata, sobota, 5.1.2013

Odeja – ATHLETE CELJE 44:64 (6:26, 8:14, 19:17, 11:17)

Odeja: Lazar, Vehar, Oblak 10, Teropšič, Erznožnik 2, Kreačič 5 (5 skokov), Štembergar 3 (5 skokov), Stanonik 2, Dumenčič, Čadež 11 (5 skokov), Prašnikar P. 10 (12 skokov), Senčar 1
Athlete Celje: Abramović 18 (5 skokov), Gabrovšek 15 (5 skokov), Petrovič 1 (12 skokov), Potočnik 11 (9 skokov), Kugonič 2, Dimec, Bošnjak 17 (10 skokov)

Hiter pobeg gostujočih košarkaric že usoden
Celjska zasedba Athlete Celja, ki v letošnji sezoni brani naslov državnih prvakinj, je pričakovano hitro prevzela pobudo in si že v uvodnih 10 minutah priigrala visoko prednost 20 točk (6:26). Tudi v drugi četrtini je prednost gostujočega moštva več ali manj naraščala, drugače pa je bilo po povratku ekip iz garderob. V tretji četrtini so namreč Škofjeločanke pokazale svoj pravi obraz in z odlično igro v obrambi suvereno dobile tretji del tekme (19:7). Po trojki Klavdije Oblak v 31. minuti so se domačinke približale na 11 točk zaostanka (36:47), v nadaljevanju pa so Celjanke znova zaigrale bolj zbrano in tekmo mirno pripeljale do konca.

V domači zasedbi je največ točk (11) zbrala Jerca Čadež, ki je dodala še 5 skokov, po 10 točk pa sta zbrali Klavdija Oblak in Pia Prašnikar. Slednja je bila z 12 skoki skupaj z Jelico Petrović tudi najboljša skakalka srečanja. Debi na domačem parketu v članski konkurenci je doživela 15-letna Nina Vehar, ki je na parketu prebila dobre tri minute. Pri nasprotnicah sta blesteli tudi nekdanji košarkarici Odeje. Maja Bošnjak je namreč 17 točkam dodala še 10 skokov, Alma Potočnik pa je bila zgolj za en skok prekratka, da bi prišla do dvojnega dvojčka (11 točk + 9 skokov).

Na parketu obračun sestričen, brata na tribuni
Na tribuni je bilo moč opaziti tudi člana LTH Castings Mercatorja Roberta Abramovića in Borisa Bošnjaka, ki sta na tekmo prišla spodbujati svoji sestri. Danes smo bili priča tudi izjemno zanimivemu obračunu dveh sestričen, in sicer Klavdije Oblak in Alme Potočnik. Četa Jake Hladnika se bo naslednjič na parket podala v soboto, 19. januarja, ko bo v ŠD Brinje na sporedu vnaprej odigrana tekma 18. kroga 1. SKL za ženske med domačimi Grosupeljčankami in Škofjeločankami.

Izjavi trenerjev obeh ekip po koncu tekme:

Jaka Hladnik, trener Odeje: "Po katastrofalnem prvem polčas, ki ni nič drugega kot za hitro pozabo, smo se v nadaljevanju zbrali. Rezultat 19:7 v tretji četrtini je pokazal, da lahko vsaj poskušamo enakovredno zoperstaviti Athlete Celju. Menim, da je končna razlika 20 točk realna. Svoje košarkarice bi kljub vsemu pohvalil za pristop in obrambo v drugem polčasu. Čestitke Celjankam za zmago."
Damir Grgič, trener Athlete Celja: "Čestitke mojim košarkaricam za prvi polčas tekme. Ne morem pa biti zadovoljen z drugimi 20 minutami, ko smo v naši igri fizično in psihično padli. A na koncu štejeta le dve točki, zmaga pa je lepa popotnica za naprej. Čestitke Odeji za korektno igro."

Četa Jake Hladnika poražena proti državnim prvakinjam.