+386 59 935 619

03128-1000010043

LT: Škofjeločani v Domžalah popustili v samem zaključku tekme
slikcaČeta Saše Dončića je v tekmi 10. kroga Lige Telemach zabeležila peti poraz v tej sezoni. Boljši je bil Helios (80:65), ki je najboljše prihranil za zadnje minute obračuna.

Liga Telemach, 10. krog, dvorana Komunalnega centra (Domžale), sobota, 22.12.2012

HELIOS DOMŽALE – LTH Castings Mercator 80:65 (17:11, 18:20, 19:23, 26:11)

Helios Domžale: Ponjavič 5 (5 skokov), Morina 2, Mahkovic 10 (5 skokov), Fon 12, Rebec 2, Majstorović 6, Močnik 15 (5 skokov + 7 podaj), Gačeša 19, Hrovat 4 (5 skokov)
LTH Castings Mercator: Soldo 11, Abramović 20, Demšar, Čajič 12, Primc, Dobravec, Kolarević 8, Tomić 12 (6 skokov), Sarajlija 2

Košarkarji LTH Castings Mercatorja, ki so letošnjo sezono pričeli prav z zmago proti domžalskemu Heliosu, so v 10. krogu Lige Telemach morali še petič priznati premoč nasprotnikom. Četa Zmaga Sagadina še naprej ostaja v stiku z vodilnimi, s Škojeločani pa ni imela lahkega dela.

Tekmo so sicer bolje pričeli Domžalčani, ki so do prve vidnejše prednosti prišli prav ob koncu prve četrtine, ko jih je nekdanji član LTH Castings Mercatorja Gezim Morina popeljal v vodstvo s 17:11. V 13. minuti je bilo po trojki Aleksandra Ponjaviča že +8 (23:15), Škofjeločani pa so po sedmih zaporednih točkah Vjerana Solda in trojki Robija Abramovića v 17. minuti vnovič izenačili (25:25). Izid je bil poravnan tudi minuti kasneje (28:28), delni izid 7:0 v korist domačinov pa je bil ključnega pomena, da so »Barvarji« na glavni odmor odšli s prednostjo (35:31).

Škofjeločani so na začetku drugega polčasa izkoristili slabše minute domačinov in v 24. minuti prvič povedli s +5 (37:42), a kaj, ko so domači odgovorili z delnim izidom 11:1 in stvari postavili na svoje mesto (48:43). Gostje iz kraja pod Lubnikom so stik z Domžalčani držali vse do 32.minute (57:57), nato pa je prav nekdanji košarkar LTH Castings Mercatorja Blaž Mahkovic pričel odločilen niz domačinov. V 35. minuti je bilo že +8 (65:57), izkušeni Jure Močnik pa je dokončal nalogo in z 10 zaporednimi točkami dokončno odločil zmagovalca (73:61).

Izjemno pomembna tekma varovance Saše Dončića čaka v prihodnjem krogu, ki bo na sporedu v soboto, 12. januarja prihodnje leto. V dvorano Poden namreč prihaja šoštanjska Elektra, katero bodo morali Škofjeločani za ohranitev upov na preboj v ligo za prvaka obvezno premagati.

Lestvica: Maribor Messer 8/2, Helios Domžale 8/2, Zlatorog Laško 8/2, Rogaška Crystal 6/4, Tajfun 5/5, Elektra Šoštanj 5/5, LTH Castings Mercator 5/5, Slovan 2/8, Grosuplje 2/8, Hopsi Polzela 1/9

Izjavi trenerjev obeh ekip po tekmi:

Zmago Sagadin, trener Heliosa Domžal: "Naredili smo, kar smo morali. Končni rezultat ne odraža realnega stanja na parketu, saj se je LTH Castings Mercator veliko bolje upiral. Vsa čast Škofjeločanom za to, a objektivno smo bili boljši nasprotnik."
Saša Dončić, trener LTH-ja Castingsa Mercatorja: "Čestitke Heliosu za zasluženo zmago. 35 minut smo bili v igri, a realno nismo imeli nobenih možnosti. V zadnjih petih minutah smo padli, vajeti igre pa je v svoje roke prevzel Močnik. Še enkrat čestitke Domžalčanom."

Dobro razpoloženi Robi Abramović premalo za uspeh v Domžalah. (foto: KK Škofja Loka)