+386 59 935 619

03128-1000010043

Članice: Slabih zadnjih pet minut usodnih za poraz v Mariboru
slikcaKošarkarice Odeje so bile v tekmi 11. kroga v Mariboru 35 minut boljši nasprotnik, a na koncu vseeno morale priznati premoč domačemu AJM-u (81:70). Pri Odeji blestela Pia Prašnikar, ki je 22 točkam dodala še 14 skokov.

1. SKL za ženske, 11. krog, petek, 21.12.2012

AJM - Odeja 81:70 (17:25, 17:11, 23:23, 24:11)

AJM: Vujačič 12, Unverdorben 20, Muhovic 10, Meglič 2, Šrot 2, Stergar 2, Bastašič 2, Drozg 12 (11 skokov), Novi 16, Krznarič 3
Odeja: Stanonik 3, Oblak 15 (4 podaje), Teropšič, Erznožnik 16, Štembergar, Horvat 2, Dumenčič 1, Čadež 9, Prašnikar P. 22 (14 skokov), Senčar 2

Uspešen začetek pomemben za lažje nadaljevanje
Škofjeločanke, ki so v preteklem krogu proti Konjicam zabeležile drugo zmago v letošnji sezoni, so tudi v tekmo v Mariboru krenile izjemno pogumno in odločno. Tako kot je v letošnji sezoni že v navadi je Jaka Hladnik tudi tokrat tekmo pričel s peterko Oblak-Štembergar-Čadež-Prašnikar-Horvat. Slednja peterka je tekmo pričela odlično in se že v 4. minuti tekme znašla v prednosti 8 točk (2:10). Tekmo je pri gostujočih košarkaric še posebej uspešno pričeli Pia Prašnikar in Jerca Čadež, ki sta že v prvi četrtini skupaj zbrali 17 točk in 7 skokov. V prvi minuti druge četrtine je prednost Škofjeločank dosegla višek (17:29), do glavnega odmora pa padla na vsega dve točki (32:34).

Mariborčanke najboljše prihranile za konec
Domačinke so v 21. minuti prvič na tekmi povedle (40:38), Škofjeločank pa to ni zmedlo, saj so v 25. minuti znova prešle v vodstvo (44:46), slednjega pa v rokah držale vse do 30. minute (54:54). Četa Jake Hladnika je v 32. minuti po košu Prašnikarjeve in Kristine Erznožnik povedla s +6 (59:65), nato pa je sledil ključen preobrat. V 36. minuti so Škofjeločanke po trojki Klavdije Oblak sicer še povedle (65:68), a kaj, ko je potem do konca srečanja sledil delni izid 16:2 v korist Mariborčank, ki so tako še drugič v sezoni ugnale škofjeloško zasedbo.

Kljub porazu pa najboljšo posameznico obračuna najdemo v vrstah Odeje. Domačinke namreč nikakor niso našle pravega orožja za zaustavitev 15-letne Pie Prašnikar, ki je prišla že do tretjega dvojnega dvojčka v letošnji sezoni, z indeksom 30 pa prišla tudi do najboljšega dosežka v letošnji sezoni. Škofjeločankam sta na drugi strani največ problemov povzročali Tjaša Unvderdorben (20 točk + 4 skoki) in Maja Drozg (12 točk + 11 skokov + 4 blokade).

Izjavi trenerjev obeh ekip po tekmi:
Alen Ploj, trener AJM-ja: "Prve tri četrtine odigrali po naših starih notah, neagresivno in preslabo kolektivno v obrambi ter neskoncentrirano v napadu. V zadnji četrtini smo z zelo kolektivno igro v napadu in obrambi naše nasprotnice prisilili v veliko število napak in nato izkoristili svoje priložnosti. Vesel sem, da smo pokazali, da se delo iz treningov obrestuje. Počasi prihajamo do take igre kot si želim, da bi nas krasila v nadaljevanju sezone. Kolektivni duh so pokazale tudi igralke, ki so bile na klopi. Pred nami so sedaj prazniki in nekoliko daljši premor, za katerega upam, da ga bomo zkoristili za kakovosten trening. Po novem letu upam, da se vrnemo z novimi ambicijami in še bolj motivirani."

Jaka Hladnik, trener Odeje: "35 minut smo igrali dobro v obrambi in napadu. Nato smo na consko obrambno postavitev v zadnjih petih minutah prejeli niz 22:5 in to nas je pokopalo. Nismo bili z glavo pri conski postavitvi. AJM je zasluženo slavil zmago."

Lestvica: Athlete Celje 9/1, Triglav 7/2, Subrina Ilirija 7/3, Grosuplje 7/2, Ježica 5/5, AJM 3/7, Odeja 2/8, Domžale 2/7, Konjice 1/8

Odlično razpoložena Pia Prašnikar premalo za zmago Škofjeločank. (foto: Jana Šnuderl/kosarka.si)