+386 59 935 619

03128-1000010043

SPAR: Škofjeločani po pravi drami izločili Kodeljevčane!
slikcaKošarkarji LTH Castings Mercatorja so na povratni tekmi 4. kola Pokala Spar potrebovali zmago za osem točk in do le-te tudi prišli (61:53).

V škofjeloški dvorani Poden se je na povratni tekmi četrtega kola Pokala Spar odvijala prava drama med košarkarji domačega LTH Castings Mercatorja in Slovana. Nervozen začetek na obeh straneh je povzročil, da je bil rezultat po prvih 10 minutah izjemno nizek (9:6). Četi Saše Dončića se je nato vendarle malce odprlo, po zaslugi dveh zaporednih trojk Jana Demšarja pa je na odmor odšla z 12 točkami prednosti (34:22).

Drugi polčas so bolje pričeli gostje, ki so se na krilih razpoloženega Miloša Paravinje uspešno bližali domačinom. Deset minut pred koncem je na semaforju pisalo 45:41, začela pa se je prava borba za napredovanje. Še tri minute pred koncem je Škofjeločanom kazalo odlično, saj so vodili s +12 (61:49), nato pa je sledilo kar nekaj nepotrebnih napak in gostje so se hitro približali na -8 (61:53).

Nekaj spornih sodniških odločitev je povzročilo nezadovoljstvo na obeh klopeh, Kodeljevčani pa so imeli 30 sekund pred koncem napad za znižanje zaostanka. Varovanci Gregorja Vodenika niso bili uspešni, na drugi strani pa je žogo, po novi sporni odločitvi sodnika, v protinapadu izgubil Robert Abramović. Napad za napredovanje je tako pripadel Slovanu, do žoge se je prikopal Dejan Mlakar, ki je dve sekundi pred koncem poizkušal z odprtim metom za dve točki, a bil nenatančen.

Košarkarji LTH Castings Mercatorja so se tako uspešno maščevali Kodeljevčanom, ki so Škofjeločane iz pokalnega tekmovanja izločili v preteklih dveh sezonah.

ŠKOFJELOČANI SO TAKO LE ŠE KORAK ODDALJENI OD UVRSTITVE NA ZAKLJUČNI TURNIR OSMERICE!! Pari 5. kroga pa bodo znani predvidoma v četrtek, 29.11.2012 ob 12. uri, ko bo v prostorih Košarkarske zveze Slovenije potekalo žrebanje. Udeležba bo za predstavnike klubov obvezna.

Pokal Spar, 4. kolo, povratna tekma, dvorana Poden, torek, 27.11.2012
LTH CASTINGS MERCATOR – Slovan 61:53 (9:6, 25:16, 11:19, 16:12) [69:76*]

LTH Castings Mercator: Abramović 13, Demšar 10, Omanović, Čajič 7, Primc 10, Dobravec, Alič, Kolarević 10, Tomić 8, Sarajlija 3
Slovan: strelci še niso znani.
V 5. kolo Pokala Spar z 1:1 v zmagah in skupnim izidom 130:129 uvrstil KK LTH Castings Mercator.

* - izid s prve tekme

Saša Dončić je dobro pripravil ekipo za povratno srečanje. (foto: Jana Šnuderl/kosarka.si)
Odločno zabijanje Gregorja Jakhela Kolarevića. (foto: Jana Šnuderl/kosarka.si)
Škofjeločani so se še enkrat več veselili zmage nad Slovanom. (foto: Jana Šnuderl/kosarka.si)