+386 59 935 619

03128-1000010043

LT: Škofjeločanom v Laškem zmanjkalo časa za preobrat
slikcaKošarkarji LTH Castings Mercatorja tudi na tretjem gostovanju v Ligi Telemach niso uspeli priti do zmage. V Laškem je bilo po 40 minutah 85:80 za Zlatorog.

Liga Telemach, 6. krog, dvorana Tri lilije, sobota, 24.11.2012

ZLATOROG LAŠKO – LTH Castings Mercator 85:80 (15:19, 26:22, 22:13, 22:26)
Zlatorog Laško: Lapornik L. 9 (5 skokov), Nikolič Smrdelj, Škerbec, Vujasinović 5, Dimec 6 (9 skokov), Lapornik M. 26 (5 skokov), Čigoja 2, Đugum 12 (10 skokov), Zadnik 7, Mučič 18
LTH Castings Mercator: Soldo 10, Abramović 14, Demšar 14, Omanović, Čajič 5, Bošnjak, Primc 2, Dobravec, Kolarević 8 (7 skokov), Tomić 19 (6 skokov + 5 podaj), Saraljlija 8

Četa Saše Dončića je bila na prvih dveh gostovanjih v letošnji sezoni povsem nemočna, med tednom pa je sledila prva boljša predstava na gostujočem parketu. Na Kodeljevem so namreč v prvi tekmi 4. kola Pokala Spar večino tekme bili v prednosti, na koncu pa klonili z -7 (76:69).

Kriznih devet minut
Da Škofjeločani tudi na gostovanjih počasi postajajo tisti pravi, pa so dokazali tudi v 6. krogu Lige Telemach, kjer so v Laškem odlično parirali domačemu Zlatorogu. Še po 25 minutah igre je škofjeloška zasedba bila v ospredju (52:53), nato pa so sledile minute Laščanov, ki so pripravili delni izid 24:5. V Treh lilijah je bilo tako po 34 minutah že +18 za Laščane (76:58) in zdelo se je, da bodo košarkarji LTH Castings Mercatorja zabeležili nov visok poraz na gostovanju.

Demšar zgrešil trojko za izenačenje
Zasedba iz kraja pod Lubnikom se kljub visokemu zaostanku ni predala, z nizom trojk pa so se povsem vrnili v igro. Nekaj manj kot minuto pred koncem so imeli Škofjeločani ob zaostanku za 3 točke (80:77) priložnost za izenačenje, a je bil pri metu izza črte 6,75 nenatančen Jan Demšar. Devet sekund pred koncem so se po trojki Mirze Sarajlije približali na vsega dve točki zaostanka (82:80), tedaj pa je mirne živce ohranil glavni junak pri zmagi domačinov Miha Lapornik, ki je zadel ključna dva prosta meta.

Pri Škofjeločanih se je tudi tokrat najbolj izkazal Boban Tomić, ki je 19 točkam dodal še 6 skokov in 5 podaj, ter z učinkom 24 postal tretji najučinkovitejši igralec kroga. Na drugi strani poleg Mihe Lapornika velja omeniti še Anteja Đuguma (12 točk + 10 skokov), ki je pod košem Škofjeločanom povzročal kar nekaj težav. Naslednjo soboto, 1. decembra, v dvorano Poden prihaja Rogaška Crystal.

Lestvica: Maribor Messer 5/1, Zlatorog 5/1, Helios 4/2, Rogaška Crystal 4/2, Elektra Šoštanj 3/3, Tajfun 3/3, LTH Castings Mercator 3/3, Slovan 1/5, Grosuplje 1/5, Hopsi Polzela 1/5

Izjavi trenerjev obeh ekip po koncu tekme:
Miloš Šporar, trener Zlatoroga Laškega: “V zadnji četrtini bi prednosti 18 točk morali še povečati, toda zaradi padca zbranosti smo LTH-ju Castingsu Mercatorju dovolili, da je ogrozil našo zmago, ki je vendarle povsem zaslužena. V končnici smo spet bili prava ekipa, obranili nekaj napadov, zadevali proste mete in še naprej si z Mariborčani delimo vrh lestvice.”
Saša Dončić, trener LTH Castingsa Mercatorja: “To je bila dobra tekma. Čestitke Zlatorogu za zmago in tudi mojim fantom za prikazano.”

Boban Tomić znova najučinkovitejši v škofeloški zasedbi. (foto: Jana Šnuderl/kosarka.si)