+386 59 935 619

03128-1000010043

Triglav uspešnejši od mladink Odeje, neuspešni tudi mladinci
slikcaMladinska zasedba Odeje je na tekmi 6. kroga zabeležila tretji poraz. Tokrat so bile premočne košarkarice Triglava (74:54), nov poraz pa so zabeležili tudi mladinci LTH Castings Mercatorja.

Mladinke (U18), 6. krog, ŠD Planina, nedelja, 18.11.2012

TRIGLAV - Odeja 74:54 (14:11, 22:18, 23:10, 15:15)

Strelke za Odejo:
Vehar, Tušek, Stanonik 7, Prašnikar L. 2, Lazar 4, Čadež 21, Dumenčič, Šmid, Mlinar 9, Prašnikar P. 11

Košarkarice Triglava so do nove zmage v tej sezoni prišle predvsem po zaslugi odlično odigrane tretje četrtine, ki so jo dobile s 23:10. Pri Škofjeločankah je 21 točk zbrala Jerca Čadež, 11 pa jih je dodala še Pia Prašnikar.

Naslednjo priložnost za tretjo zmago v letošnji sezoni bodo mladinke Odeje imele že v torek, 20. novembra, ko v športno dvorano na Trati prihaja novomeška Krka. Slednjo so varovanke Klavdije Oblak enkrat v letošnji že premagale in sicer v 1. krogu, ko je bilo v Novem mestu +21 (33:54).

Lestvica, zahod: Grosuplje 4/0, Triglav 3/1, Odeja 2/3, Krka 1/4, Ježica 1/3.

Mladinci (U18), 2. SKL, 7. krog, ŠD Trata, nedelja, 18.11.2012

LTH Castings Mercator – JESENICE 44:79 (12:15, 11:10, 10:34, 11:10)

Strelci za LTH Castings Mercator:
Misson 3, Kožuh 4, Novak, Krmelj 5, Pintar 16, Šinkovec 12, Oblak 2

Slaba tretja četrtina je tako kot mladinke zmage stala tudi mladince LTH Castings Mercatorja. Jeseničani, ki zasedajo sam vrh lestvice, so namreč tretji del tekme dobili s kar +24 (10:34), ter se tako veselili gladke zmage.

Pri LTH Castings Mercatorju sta mejo 10 točk presegla David Pintar (16 točk) in Denis Šinkovec (12 točk). Naslednja tekma škofjeloške mladince čaka šele v nedeljo, 9. decembra, ko odhajajo na gostovanje k Ježici.

Lestvica, 2. SKL – zahod 1: Jesenice 4/1, Kranjski orli 4/1, Ježica 4/1, LTH Castings Mercator 2/3, ŠD Fenomeni, Radovljica 0/5

Pri Odeji se je z 21 točkami najbolj izkazala Jerca Čadež. (foto: KK Škofja Loka)