+386 59 935 619

03128-1000010043

BRAVO: Članice Odeje na krilih odlične Jerce Čadež (26+9) do prve zmage!
slikcaVarovanke Jake Hladnika so v tekmi 6. kroga 1. SKL za ženske vendarle prišle do prve zmage! S 67:48 so nadigrale zasedbo iz Domžal, blestela pa je predvsem Jerca Čadež. Pred pričetkom tekme smo bili priča minuti molka v čast prehitro preminulemu sodniku Mladenu Žariču.

1. SKL za ženske, 6. krog, Trata, petek, 16.11.2012

ODEJA – Domžale 67:48 (14:9, 10:15, 18:8, 25:16)

Odeja: Lazar 2, Prašnikar L., Oblak 13, Erznožnik 3, Stanonik 1, Štembergar, Horvat 11 (6 skokov), Dumenčič, Čadež 26 (9 skokov), Prašnikar P. 3 (13 skokov), Senčar 1
Domžale: Žura 6, Brekalo 4, Prezelj 8, Dremel 2, Ivanc 2, Poljanšek, Kotnik 7 (7 skokov), Klampfer, Smolnikar, Vukovič 11 (11 skokov), Stupica 2

Pa smo jo dočakali. Članska zasedba Odeje je prišla do prve zmage po povratku na košarkarsko sceno. V športni dvorani na Trati je padla zasedba Domžalčank, ki je stik z domačinkami držala zgolj v prvih 25 minutah. Prav v izteku 25. minute so gostujoče košarkarice še držale vodstvo v svojih rokah (28:30), nato pa so varovanke Jake Hladnika stvari vzele v svoje roke.

Do konca tretje četrtine so Škofjeločanke uprizorile delni izid 14:2 (42:32), z odlično igro tako v obrambi kot tudi v napadu pa so se v zadnji četrtini še dodatno odlepile od nasprotnic. V 37. minuti je bilo po dveh uspešno izvedenih prostih metih Kristine Erznožnik že +19 (59:40), tekma pa je bila tako na navdušenje gledalcev na tribuni že odločena.

V zasedbi Odeje se je danes še posebej izkazala 16-letna Jerca Čadež, ki je v 33 minutah zbrala kar 26 točk, tem pa dodala še 9 skokov, 3 ukradene žoge in 2 blokadi. Škofjeločanke so suvereno dobile tudi skok (40:30), največ le-teh (13) pa je zbrala Pia Prašnikar, ki je kljub poškodbi palca na roki stisnila zobe in odigrala kar 37 minut.

Izjava Jake Hladnika (trener Odeje) po končani tekmi:

"Rad bi pohvalil punce za držanje dogovorov iz slačilnice. Za zmago bi čestital bi prav vsaki posebej. Ko bomo držali takšen ritem igre in kazali takšno željo potem bomo lahko dobro igrali. Nisem si mislil, da bo na koncu razlika tako visoka, a ko ti igra steče, zadaneš tudi tiste mete, ki jih morda sicer ne. Čestital bi tudi Domžalam za korektno igro."

Izjava Jerce Čadež (Odeja):

"Najprej bi rada čestitala puncam za prvo zmago v letošnji sezoni. Pokazale smo, da so borbenost, želja in dobra obramba ključ do zmage. Končno smo se v napadu sprostile in zadele veliko metov, še posebno v drugem polčasu. Upam, da bomo tako tudi nadaljevale, saj smo končno pokazale svoj pravi obraz.

16-letna Jerca Čadež navdušila s predstavo na Trati. (foto: KK Škofja Loka)
Članska zasedba Odeje zasluženo prišla do prve zmage v sezoni. (foto: KK Škofja Loka)