+386 59 935 619

03128-1000010043

Athlete Celje članicam Odeje zadal še četrti poraz
slikcaV tekmi tretjega kroga so košarkarice Athlete Celja pričakovano nadigrale škofjeloško zasedbo Odeje (102:72), ki tako še naprej lovi prvo zmago v letošnji sezoni.

1. SKL za ženske, 3. krog, Celje, sreda, 24.10.2012

ATHLETE CELJE - Odeja 102:72 (23:26, 24:10, 35:20, 20:16)

Athlete Celje: Abramovič 24, Gabrovšek 13, Orozovič 27, Potočnik, Petrovič 4, Ocvirk 21 (17 skokov), Dimec 2, Bošnjak 11
Odeja: Tušek 1, Oblak 22, Erznožnik 12, Kreačič 2, Štembergar 2, Horvat 14 (6 skokov), Dumenčič 4, Čadež 9, Mlinar 2, Prašnikar P. 4 (7 skokov)

Košarkarice Odeje so tekmo pričele odlično in prvo četrtino celo dobile s tremi točkami razlike (23:26). Za nameček si je domača igralka Teja Dimec že po uvodnih desetih minutah priigrala pet osebnih napak in morala zapustiti parket. To Celjank ni vrglo iz tira, saj so v nasledjih 20 minutah povsem nadigrali Škofjeločanke in se tako zasluženo veselile nove zmage.

Barve Athlete Celja v letošnji sezoni branita tudi nekdanji košarkarici Odeje, Alma Potočnik in Maja Bošnjak. Prva se tokrat ni naigrala, saj je na parketu prebila zgolj pet minut, večje minutaže pa je bila deležna Maja, ki je v 23 minutah zbrala 11 točk in 5 skokov. Pri gostiteljicah je blestela 15-letna Larisa Ocvirk (21 točk + 17 skokov), v vrstah Odeje pa gre za predstavo pohvaliti predvsem Klavdijo Oblak, ki je bila z 22 točkami najboljša strelka srečanja, zadela pa je tudi kar štiri trojke.

Trener Škofjeločank Jaka Hladnik po tekmi ni bil zadovoljen s tem, da so košarkarice Celja na igrišču kazale večjo željo in borbenost. V naslednjem krogu bo Odeja prosta, naslednji obračun pa Škofjeločanke čaka v petek, 9. novembra, ko bodo gostovale pri kranjskem Triglavu.

Izjavi obeh trenerjev po tekmi:

Damir Grgič, trener Athleteja Celja: "Glede na situacijo, v kakršni se naša članska ekipa trenutno nahaja, lahko samo čestitam svojim igralkam za zasluženo zmago. V prvem polčasu smo se iskali v naši igri. Igrali smo raztreseno in dekoncentrirano. V nadaljevanju pa smo naposled ujeli ritem, postavili stvari na svoje mesto in slavili zmago. Čestitke tudi košarkaricam Odeje za dopadljivo in korektno igro."

Jaka Hladnik, trener Odeje: "Ekipa Athleteja Celja nas je nadigrala v vseh elementih košarkarske igre. Tega svojim igralkam niti ne zamerim, nasprotno pa nikakor ne morem biti zadovoljen s tem, da so nas Štajerke prekašale v želji in pri borbenosti. Naša ekipa, z izjemo prve četrtine, od tega ni prikazala nič."