+386 59 935 619

03128-1000010043

Članice Odeje tudi proti AJM-u za las prekratke
slikcaVarovanke Jake Hladnika so tudi v tekmi drugega kroga zabeležile tesen poraz. Tokrat so se zmage (65:69) na Trati veselile košarkarice AJM-a. Izjemno težak preizkus Škofjeločanke čaka v prihodnjem krogu, ko odhajajo na gostovanje v Celje.

1. SKL za ženske, 2. krog, dvorana Trata, sobota, 20.10.2012

Odeja - AJM 65:69 (20:19, 13:16, 13:15, 19:19)

Odeja: Oblak 21, Erznožnik 6, Kreačič, Štembergar 6, Horvat 14, Dumenčič 3, Čadež 4 (7 skokov), Mlinar 2, Prašnikar P. 9 (16 skokov)
AJM: Vujačič 2, Unverdorben 15, Meglič 10, Šrot 7, Bastašič 6, Vraničar 5, Dđenita Novi 15 (6 skokov), Bruči, Muhovic 9

Članska zasedba Odeje je bila tudi v tekmi drugega kroga izjemno blizu slavja. V 1. krogu je kanček sreče zmanjkal na gostovanju v Slovenskih Konjicah (55:54), tokrat pa so Škofjeločanke tesen poraz zabeležile še proti AJM-u iz Maribora (65:69).

Domačinke vselej našle odgovor na niz Mariborčank
Odeja je prvo domačo tekmo v sezoni pričela v rahlem krču, saj so gostujoče košarkarice takoj ušle na +8 (4:12). Sledil je izjemen odgovor domačink, ki so z delnim izidom 10:0 povedle s 14:12. Prvo četrtino so z rezultatom 20:19 dobile varovanke Jake Hladnika, v drugi četrtini pa se za razliko od prve nobeni izmed ekip ni uspelo odlepiti od nasprotnic.

Drugi polčas so Škofjeločanke pričele veliko bolje od prvega, ter že po dveh minutah prvič na tekmi malce vidneje ušle (44:37). Sledil je petminutni post v napadu, kar pa so Mariborčanke hitro izkoristile in znova povedle (44:49). Prednost gostujočih košarkaric je bila še višja v 33. minuti (48:57), domačinke pa so z delnim izidom 12:2 nasprotnice ujele in tudi prehitele (60:59). Priča smo bili izjemno izenačeni in napeti končnici.

Končnica znova pripadla nasprotnicam
Devet sekund pred koncem so domače košarkarice ob zaostanku z dvema točkama (65:67) napravile pametno osebno napako, na drugi strani pa je bila izza črte prostih metov dvakrat nenatančna Sara Vujačič. Žogo je pod košem ujela Jerca Čadež, ki je hitela na drugi stran, v preveliki želji pa storila osebno napako v napadu. Zmago Mariborčank je na drugi strani z dvema zadetima prostima metoma potrdila Tina Bastašič.

Gostujoče košarkarice so tako kljub izjemno slabemu izvajanju prostih metov (23/40) zabeležile prvo zmago v letošnji sezoni. Vseeno gre domače punce pohvaliti za borbeno predstavo vse do konca. Znova je navdušila Pia Prašnikar, ki je bila z indeksom 20 tudi najučinkovitejša igralka srečanja, vsekakor pa gre omeniti, da je bila zanjo to že druga tekma v manj kot sedmih urah. Naziv najboljše strelke je z 21 točkami pripadel Klavdiji Oblak, ki je na parketu prebila vseh 40 minut.