+386 59 935 619

03128-1000010043

V Šentjurju popustili v zadnji četrtini
slikcaV soboto, 26. novembra so košarkarji LTH Castings Mercatorja gostovali v Šentjurju in morali priznati premoč domačinom (83:69).
Liga Telemach, 7. krog, sobota, 26.11.2011

ŠENTJUR – LTHCast Mercator 83:69 (25:25, 16:12, 13:18, 29:14)

Šentjur: Rember 15, Marić 21 (8 skokov), Sebič 10, Držić 14, Pelc 2, Nelson 14 (8 skokov), Primorac 2, Ferme 5
LTHCast Mercator: Mihailović 14, Soldo 11 (14 skokov), Mezek 2, Demšar, Mahkovic 17 (7 skokov), Čajič 19, Kastrati 2, Bošnjak 2, Mičić 2, Kalan

Damjan Novaković, trener Šentjurja: “Tokrat smo zelo slabo odprli tekmo in košarkarjem LTH Castingsa Mercatorja dovolili, da se razigrajo. V drugem polčasu smo prikazali boljšo obrambo, povedli z desetimi točkami razlike, a gostom spet pustili, da izenačijo. Srečanje smo tako spet reševali v zadnji četrtini, kar nam je nazadnje brez večjih težav tudi uspelo.”

Luka Bassin, trener LTH Castingsa Mercatorja: “Žal se nam je spet ponovila stara zgodba, saj smo bili do 33. minute enakovreden tekmec Šentjurčanom, potem pa so ti z nekaj hitrimi protinapadi in skoki v napadu naredili razliko, ki so jo hranili so konca. Njihovega naleta nam ni uspelo ustaviti niti s tremi minutami odmora, a igralcem nimam česa očitati, razen tega, da so se nekateri dve minuti pred koncem, ko je bil še čas za preobrat, enostavno predali. To sezono nas očitno spremlja velika smola, saj smo prvič zaigrali v popolni postavi, a se nam je že v prvem polčasu poškodoval naš prvi organizator igre, Tomaž Mezek, ki dokonca tekme ni več stopil na parket, več o njegovi poškodbi pa bo jasno po pregledih. Od tega trenutka dalje se osredotočamo le na naslednjo tekmo Lige Telemach, ko v goste prihajajo Parklji, kar je za nas ključno srečanje tega dela in tudi nadaljevanja sezone.”