+386 59 935 619

03128-1000010043

V Šentjurju popustili v zadnji četrtini
slikcaEkipa LTHcast Mercatorja je v 12. krogu Lige Telemach odigrala dobro tekmo v Šentjurju, a vseeno morala priznati premoč domači ekipi Šentjurja (78:69).
Liga Telemach, 12. krog, sobota, 15.1.2010:

ŠENTJUR - LTHcast Mercator 78:69 (16:22, 18:14, 17:17, 27:16)

Šentjur: Hohler 10, Šimović 9 (14 skokov), M.Sebič 15, Ručigaj 8, Harmason 18, Držić 3, Pelc 9, Soldo 6
LTHcast Mercator: Mihailovič 9, Mezek 11, Mahkovic 5, Skok 5, Čajič 20, Nowakowski 9, Bošnjak 6, Morina 4

Varovanci Gašperja Potočnika so bili v dvorani v Hruševcu tri četrtine v zelo dobrem položaju, a na žalost v zadnji četrtini malce popustili predvsem v obrambi in zmaga je ostala doma. Glavni razlog za deveti poraz v letošnji sezoni je tokrat tičal v izjemno slabem zapiranju prostora pod obema obročema, saj so Šentjurčani skok dobili s kar 41:23. Na to težavo je po koncu srečanja opozoril tudi Gašper Potočnik.

Trgovci so tekmo začeli odlično in prvo četrtino dobili z 22:16, zanimiv pa je predvsem podatek, da so domači košarkarji kar 12 točk v prvih 10 minutah dosegli izza črte 6,75. V 14. minuti tekme so naši košarkarji po košu Toma Čajiča povedli že z 28:21, a so domači z malo boljšo obrambo v zaključku prvega polčasa zaostanek pred glavnim odmorom znižali na dve točki (34:36).

V 28. minuti so Škofjeločani ponovno prišli do malce višje prednosti (46:53), nato pa je sledil odločilen niz domačih, ki so z delnim izidom 21:5 prišli do vodstva s 67:58. V teh odločilnih minutah so domačini zadeli kar 4 trojke (dve Dejan Hohler). Trgovci se niso predali in slabo minuto pred koncem zaostanek znižali na 5 točk (78:73), za kaj več pa je zmanjkalo časa.

Pri Škofjeločanih je novo dobro tekmo odigral Tomo Čajič, ki je bil z 20 točkami tudi najboljši strelec tekme. Na drugi strani je ta vloga pripadla Američanu Dwaynu Keithu Harmasonu, najučinkovitejši igralec tekme pa je bil z 8 točkami in 10 skoki izkušeni 31-letni Blaž Ručigaj.

Izjavi obeh trenerjev po tekmi:

Damjan Novaković, trener Šentjurja: "Z odlično ekipo LTHCasta Mercatorja smo imeli ogromno težav, a smo na koncu vseeno zasluženo zmagali. Glavni razlog za to tiči v dominaciji v skoku."

Gašper Potočnik, trener LTHCasta Mercatorja: "Kljub porazu moram pohvaliti svoje fante za pristop in borbenost, ki sta bila na pravem mestu. V določenih trenutkih nismo odreagirali kot bi bilo to potrebno, nekoliko nas je s trojkami presenetil Milan Sebič, tekmo pa je odločil skok, v katerem so bili košarkarji Šentjurja veliko boljši."