+386 59 935 619

03128-1000010043

Starejše pionirke dvakrat slavile.
slikcaPo nesrečnem porazu v Ljubljani so naše starejše pionirke slavile prejšnji teden v Novem Mestu, to nedeljo pa še doma proti Celju.
Ježica : Odeja 57-56 (14:17, 13:18, 10:16, 20:5)

JEŽICA : Novak 10 (4:6) , Karlovčec 6, Mlakar 16 (0:3 ) , Kralj 20 (2:4), Pušenjak , Cerar , Blatnik , , Rošić , Kopač 5 (1 :4), Demir

ODEJA : Čadež 12 (1T, 3:4), Potočnik 15 /1T/, Tavčar, Frlic, Vehar 12 (1T, 1:2), Vodnik , Prašnikar 3 (1:2), Đulsič , Kokelj 9 (3: 8), Dolenc , Prašnikar 5 (1:4)

Novo mesto : Odeja 40-49 (9:15, 13:11, 7:13, 11:10)

Novo mesto: Jerman (0/2), Seničar 7 (1/2), Mavrič 4 (0/6), Leskovšek 13 (5/6), Povše 2, Derlink 9 (1/2), Može 5 1x3.

Odeja: Čadež 5 (1/4), Potočnik 13 (5/8), Vehar 11 1x3, Prašnikar L. 2, Prašnikar P. 2, Đulšič 6, Krvina 2, Kokelj 8 (2/4).

Tekmo v Novem mestu so naše punce začele zelo dobro in si ustvarile nekaj točk prednosti, a potem z nezbrano igro v obrambi dovolile nasprotnicam, da so se do polčasa vrnila na 4 točke razlike (22:26). V tretji četrtini je obramba zaigrala bolje, razigral se je tudi napad, ki je kljub nekaj zgrešenim 100% priložnostim ustvaril razliko 10-ih točk, kar je bilo dovolj za miren zaključek tekme.

KK Odeja : ŽKK Celje 73:51 (20:4, 18:18, 22:15, 13:14)

KK Odeja: Čadež 15 /1x3/, Potočnik 31 (8:11) /1x3/, Vehar 2, Prašnikar L. 1 (1:4), Đulsič 6 (2:2), Kokelj 14 (6:11), Prašnikar P. 4 (2:5), Frlic 1 (1:2), Krvina, Vodnik, Dolenec, Šmid

Celje: Kugonič 22 (6:11), Pučko 6 (2:9), Kračan 5 /1x3/, Esih 6 (4:4), Dimec 4 (0:6), Murn 8, Hrlec 0 (0:2), Šečič, Durkovič, Petrovič

Naše punce so tekmo odprle zelo motivirane, kar se je poznalo na odlični agresivni igri v obrambi. Ta je omogočila veliko lahkih košev iz protinapadov, za kar gre pohvala branilski liniji Koky-Alma-Jery-Nina. Njim je v tem delu odlično pazila hrbet centrsko-krilna linija Medina-Lara-Pia, ki so v obrambi odlično pomagale in skakale. Takšne obrambe bi si želela marsikatera kadetska ekipa, rezultat pa ni mogel izostati - 35:10 po 15-ih minutah igre. Nato je zbranost rahlo popustila, noge v obrambi niso bile več tako motivirane in agresivne in gostje so preko zadetih prostih metov in skokov v napadu razliko v petih minutah znižale na 16 točk (37:21).
V drugem polčasu so se dekleta spet zbudile in 3. četrtino dvignile raven skoka, za kar gre pohvaliti Pio, ki je nekajkrat dobro zaprle visoko Dimčevo in na ta račun omogočila svoji ekipi posest žoge. Preglavice je domači ekipi povzročala hitra Kugonjič, ki je večkrat s prodori presenetila celotno obrambo.
Ob koncu srečanja so vse igralke dobile priložnost in pokazale viden napredek v igri, kar daje temu ekipnemu dosežku še toliko višjo vrednost!

Komentar Tadeje Horvat, trenerke KK odeja: "Ker so se punce večino tekme držale določenih dogovorov, ki smo si jih zadali pred tekmo, smo lahko brez problema igrali tako kot znamo. Imamo še veliko rezerve, predvsem pod košem, kjer se visoke punce še niso zbudile in zaigrale tako kot znajo in predvsem tako, kolikor vem da so sposobne. Vidi se, da skok in šprintanje v kontro veliko bolje funkcionira kot je tri tekme nazaj. Verjamem, da dekleta to čutijo, saj rezultatsko razliko ustvarjamo brez večjih težav! Zato lahko rečem,da je viden napredek in da se stvari obračajo v pravo smer! Obenem gre pa velika pohvala vsem puncam za pristop k tekmi, ki je bil zares pravi!"