+386 59 935 619

03128-1000010043

Prva zmaga pionirk v Superligi!
slikcaPionirke so sončno nedeljsko jutro polepšale z zmago proti ekipi Ježice. Končni rezultat tekme je bil 62:44.
KK Odeja : ŽKD Ježica 62:44 (11:8, 27:10, 9:12, 15:14)

KK Odeja: Čadež 15 (5:5), Potočnik 23 (4:8) /3x3/, Vehar 7 (1:2), Prašnikar L. 2, Đulsić 5 (1:4), Kokelj 8, Krvina 2, Tavčar, Frlic, Vodnik, Dolenec

ŽKD Ježica: Krupenko 7 (3:6), Varga-Kerhlanko 4, Novak 13 /1x3/, Mlakar 6 (2:3), Kralj 12 (2:6), Blatnik 2, Cerar, Cafun, Karlovčec, Kopač, Rošič, Pušenjak

Dekleta obeh ekip so tekmo začele zelo neučinkovito in kar nekaj časa smo gledali zelo nizek rezultat, ki je po prvi sireni kazal 11:9 v korist domačink. V drugi četrtini pa so naša dekleta stopila na plin. Po nekaj odigranih protinapadih, ki so bili posledica dobre čvrste obrambe in dobrega skoka je razlika hitro naraščala. V tem delu so vse igralke dale vse od sebe, tako v obrambi kot v napadu pa smo lahko videli nekaj zares lepih akcij. Po dveh trojkah Potočnikove je semafor kazal 38:18, igralke pa so odšle na zaslužen počitek.
Drugi polčas so bolje začele igralke Ježice, ki so s serijo 8:0 znižale domače vodstvo, a so se Ločanke zbrale in začele igrati tako kot znajo. Borbeno v obrambi in močneje v napadu je bil recept, da so igralke Ježice tretjo četrtino zmagale "le" za tri točke (9:12). Na začetku zadnje četrtine je 4. in 5. osebno napako naredila do tega trenutka zelo razpoložena Jery, a so dekleta stopile skupaj in tekmo mirno pripeljale do konca. Pohvaliti gre obrambo na visokih igralkah Mlakarjevi in Kraljevi, kar je bil ključ do slabšega učinka ekipe iz Ljubljane.

Izjava trenerke Odeje, Tadeje Horvat:
"Po slabšem začetku tekme smo se pobrali in zaigrali tako kot znamo. S problemi v skoku se moramo še ukvarjati na treningu, saj je danes ta ključni element igre močno šepal. V napadu smo odigrali dobro, a imamo še ogromno rezerv."