+386 59 935 619

03128-1000010043

Mladi Škofjeločani zdržali en polčas
slikcaKošarkarji LTHcast Mercatorja so v današnji tekmi igrali v izjemno okrnjeni postavi, a se vseeno dvajset minut dobro upirali močni ekipi Hopsov, pri katerih je Shawn King izkoristil svojo višino in moč ter dosegel kar 36 točk.
Liga za obstanek, 7. krog:

LTHcast Mercator - Hopsi Polzela 62 : 92 (17:20, 15:20, 11:27, 19:25)

LTHcast Mercator: Radojevič 11, T. Mezek 6, F. Mezek, Kokalj, Mahkovic 20, Julević 7, Guzelj 2, Lebedincev 12, Stupar 1, Alič 3
Hopsi Polzela: P. Kobale, Venta 7, J. Kobale, Skok 11, Sebič 9, Jezernik 2, Vašl 11, Godler 16, King 36 (17 skokov)

Postava LTHcast Mercatorja je iz tekme v tekmo bolj okrnjena. Tokrat Dalibor Damjanovič ni mogel računati na Mirka Mulaliča, Igorja Jokiča, Simona Finžgarja, Vladimirja Mihailoviča in Toma Čajiča. Veliko priložnosti so tako dobili mlajši košarkarji, ki so se predvsem v prvem polčasu pokazali v izjemno dobri luči, popustili pa so v začetku drugega polčasa, ko je gostom na krilih izjemnega Shawna Kinga, uspel delni izid 14:0, po katerem so Hopsi ušli na neulovljivih 22 točk prednosti (32:54). V domačem moštvu se je ponovno izkazal Blaž Mahkovic, ki je tokrat 20 točkam dodal še 7 skokov, slab dan pa je imel Andriy Lebedinstev, ki je imel zelo slab met iz igre (1/5 za dve točki, 2/8 za tri točke). Pri domačih sta za člansko ekipo prvič nastopila mlajši brat Tomaža Mezka, 18-letni Franci Mezek in Jakob Kokalj. Škofjeloški pomladek nikakor ni uspel zaustaviti visokega ter močnega Shawna Kinga, ki je 36 točkam dodal še kar 17 skokov in tekmo končal pri učinku 50.

Dalibor Damjanović, trener LTH Cast: "Na tokratni tekmi niso mogli zaigrati Mirko Mulalič, Igor Jokič, Simon Finžgar, Vladimir Mihailović in Tomo Čajič, tako, da se je naš otroški vrtec čvrsti in dobro vodeni ekipi Hopsov upiral le do polčasa. V drugem delu igre so se fantje borili po svojih najboljših močeh, vendar niso mogli narediti več od tega, kar so."

Boštjan Kuhar, trener Hopsov: "Čestitke fantom, ki so tekmo odigrali na visokem nivoju, priložnost za igro so dobili vsi in jo tudi lepo izkoristili. Še eno fenomenalno tekmo je odigral Shawn King, ki je znova dokazal svojo kakovost. Velika zahvala gre našim zvestim navijačem, ki so nas bodrili tudi v Škofji Loki."