+386 59 935 619

03128-1000010043

Škofjeločani ligo za obstanek začeli s porazom
slikcaKošarkarji LTHcast Mercatorja so v drugem krogu lige za obstanek morali priznati premoč Polzelanom. Na parket sta se uspešno vrnila Lebedinstev in Julević.
LIGA TELEMACH

Liga za obstanek:

Hopsi Polzela - LTHcast Mercator 80 : 66 (17:26, 25:17, 15:11, 23:12)

Hopsi Polzela: P. Kobale 10, Venta 8, J. Kobale 5, Skok 8, Sebič 12, Thondique 18 (13 skokov), Sviridov 6, Vašl, King 15 (12 skokov)
LTHcast Mercator:Mihailovič 6, Radojevič 4, Mezek 5, Finžgar 20, Tomič, Čajič 7, Mahkovic 3, Julević 10, Lebedinstev 11

V 2. krogu lige za obstanek so Polzelani prišli še do druge zmage v drugem delu, medtem ko je bil to za Škofjeločane prvi poraz, saj so bili v 1. krogu prosti. Pri LTHcast Mercatorju sta se po poškodbi na parket vrnila Andriy Lebedinstev in Mensud Julević.

Gostje iz Škofje Loke so na začetku tekme na krilih Simona Finžgarja, ki je že v prvi četrtini dosegel kar 15 točk, prišli do lepe prednosti in po desetih minutah vodili s 26:17. Varovanci Daliborja Damjanoviča so visoko prednost držali do vse do 15. minute, nato pa so Hopsi z delnim izidom 14:0 prišli do vodstva s 40:38, na odmor pa odšli s točko zaostanka (42:43).

Začetek drugega polčasa je pripadel domačim, ki so po nekaj zaporednih koših prišli do vodstva z 48:43, toda Škofjeločani so se hitro pobrali in že 25. minuti po trojki Lebedinsteva ponovno povedli (50:51). V zadnji četrtini, ki so jo domači začeli s tremi točkami prednosti (57:54), se je ponovno prebudil Finžgar, ki pa je bil na koncu premalo, da bi Škofjeločani prvič v tej sezoni premagali Polzelane.

Hospi so tudi tokrat gladko dobili skok, saj sta že Gregg Thondique in Shawn King s 25 skoki zbrala več skokov kot celotna ekipa LTHcast Mercatorja. Američana sta skupaj zbrala še 33 točk in prišla do novega dvojnega dvojčka.

V 3. krogu lige za obstanek, ki bo odigran v soboto, 27. marca, bodo Škofjeločani gostili Koprčane, katere so varovanci Daliborja Damjanoviča v letošnji sezoni premagali že dvakrat, medtem ko bodo Polzelani pravtako pred domačimi navijači igrali proti Šenčurju.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Boštjan Kuhar, trener Hopsov: "Ponovila se je zgodba z tekme proti Luki Kopru, tudi proti košarkarjem LTH Cast Mercatorja smo začeli brez prave agresivnosti, šele v drugi polovici zadnje četrtine pa smo zaigrali agresivneje v obrambi in z nekaj lahkimi koši strli odpor gostov."

Dalibor Damjanović, trener LTH Cast Mercatorja: "Prvi polčas mo igrali zelo organizirano in imeli dovolj moči, v drugem pa nam je padla koncentracija. Še posebej sem nezadovoljen s 3. četrtino, saj smo igrali skoraj brez osebnih napak in glede na to, da mi delamo rezultat z obrambo si na naslednjih tekmah tega ne smemo dovoliti. Čestitam Hopsom za zmago."