+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani navdušili z igro proti Elektri
slikcaKošarkarji LTHcast Mercatorja so v 19. krogu Lige Telemach prav v vseh elementih igre nadigrali Šoštanjčane. Končni rezultat je bil 97:64, pri domačih pa je kar 5 igralcev doseglo 15 točk ali več.
Liga Telemach, 19. krog:

LTHcast Mercator - Elektra Esotech 97:64 (19:16, 26:15, 26:17, 26:16)

LTHcast Mercator: Mihailovič 16, Radojevič 11, Mezek 8, Finžgar 15, Čajič 15, Mahkovic 15, Guzelj, Lebedincev 15, Alič 2
Elektra Esotech: Golež 6, Bukovič, Horvat 4, Koštomaj 4, Podvršnik 12, Bilič 9, Lelič, Lekič 2, Ćup 4, Miljković 10, Nuhanovič 10

Kljub temu, da danes pri domačih niso nastopili trije standardni člani prve peterke, Mirko Mulalič, Mensud Julević in Igor Jokič, so košarkarji LTHcast Mercatorja povsem nadigrali Šoštanjčane.

V prvi četrtini si nobena izmed ekip ni uspelo priboriti kakšne večje prednosti, nato pa se je začela prevlada domačinov. Te so drugo četrtino začeli z delnim izidom 12:4 in trener Elektre, Borut Cerar je bil primoran vzeti minuto odmora, kjer se je močno razjezil na svoje varovance, a to ni pomagalo, saj se je prednost Trgovcev iz minute v minuto višala.

Drugi polčas, ki so ga domači začeli s 14 točkami prednosti (45:31), je prinesel še bolj borbeno, uspešno in učinkovitejšo igro domačih. Prednost Škofjeločanov je po dveh zaporednih trojkah Simona Finžgarja in Blaža Mahkovica znašala že kar 30 točk (68:38). Gostje so bili popolnoma nadigrani in dve minuti kasneje je na semaforju pisalo že 67:40. V tretji četrtini je kar 12 točk od skupno 15-ih danes dosegel Mahkovic, ki je nekaj sekund pred koncem postavil tudi končni izid tretje četrtine (26:17). Zadnja četrtina ni odločala prav o ničemur več, tako da so domači igralci z nekaj lepimi potezami poskrbeli za še boljše vzdušje na tribunah.

Pri domačih sta najbolj blestela Vladimir Mihailovič (16 točk, 7 skokov, 3 podaje - učinek 27) in Blaž Mahkovic (15 točk, 4 ukradene žoge in 3 skoki - učinek 23), medtem ko pri gostih ni bilo razpoloženega košarkarja. Še največ točk je dosegel Miloš Miljković, ki je tekmo končal pri 13 točkah.

Ekipa LTHcast Mercatorja je tekmo končala s skupnim učinkom 119, medtem ko so je končni učinek Elektre znašal samo 28!

Dalibor Damjanović, trener LTH Cast Mercatorja: "Svojim fantom čestitam za izredno borbeno igro, pokazali so karakter in, če bomo tako igrali do konca sezone, potem ne bomo imeli nobenih težav. Elektri Esotech čestitam za korektno tekmo."

Borut Cerar, trener Elektre Esotech: "Na igrišču je bila celo tekmo le ena ekipa. Moji igralci so srečanje z LTH Cast Mercatorjem začeli podcenjevalno in to se nam je maščevalo."