+386 59 935 619

03128-1000010043

Šentjur tudi tokrat boljši
slikcaLTHcast Mercator je zabeležil še tretji zaporadni poraz. Glavni "krivnik" za poraz Trgovcev proti Šentjurju je bil ponovno Sandi Čebular.
Liga Telemach, 17. krog:

Šentjur – LTHcast Mercator 85:73 (21:12, 17:25, 16:18, 31:18)

Šentjur: Palčnik, Šimović 7, Sebič 9, Ručigaj 22, Jovanovič, Čebular 28, Crenshaw 15, Alispahić 4, Ferme
LTHcast Mercator: Mezek 7, Finžgar 5, Mulalič 19, Čajič 3, Mahkovic 8, Julević 19, Lebedincev 5, Jokič 7

Tekma je imela velik pomen za obe moštvi, na žalost pa se je kljub temu, da je še pred zadnjo četrtino bolje kazalo gostom, tekma bolje končala za domače. Pri Šentjurju sta blestela predvsem Sandi Čebular (28 točk, 4 skoki, 3 podaje) in Blaž Ručigaj (22 točk, 10 skokov, 3 podaje), medtem ko sta pri LTHcast Mercatorju še najboljšo predstavo prikazala Mirko Mulalič in Mensud Julević (oba po 19 točk).

Trenerja po tekmi:

Damjan Novakovič, trener Šentjurja: »Tekma je bila za obe ekipi zelo pomembna, zaradi tega pa tudi nervozna. Mi smo pogrešali Luko Lapornika, ki se je poškodoval dan pred tekmo, a smo kljub temu z izjemno igro v tretji četrtini dosegli pomembno zmago.«

Dalibor Damjanović, trener LTH Cast Mercatorja: »35 minut srečanja na izredno težkem terenu je bilo izenačenega, potem pa nam je zmanjkalo sape in koncentracije, košarkarji Šentjurja so naredili delni izid 11:0 in tudi zmagali. V prvi četrtini je Mirko Mulalič dobil tri osebne napake, Blaž Mahkovic, ki je tekmo odigral odlično, jih je kasneje zbral pet, zato nismo mogli rotirati vseh 40 minut in smo zato tudi izgubili.«

Šentjurčani so se z 9. zmago v letošnji sezoni močno približali uvrstitvi v ligo za prvaka, metem ko se le-ta našim košarkarjem vedno bolj izmika, ni pa še vse izgubljeno. Sedaj varovance Daliborja Damjanoviča najprej čakata dve pomembni tekmi v dvorani Poden, kamor prihajajo Parklji in Elektra. V primeru, da bi Škofjeločani dobili obe tekmi in da bi jim šli na roko tudi rezultati iz drugih igrišč, bi bilo še vse možno.