+386 59 935 619

03128-1000010043

Hopsi premočni
slikcaKošarkarji TCG Mercatorja so tokrat zabeležili drugi zaporedni domači poraz. Po Slovanu so bili tokrat v dvorani Poden premočni še Polzelani.
Liga Telemach, 14. krog

TCG Mercator - Hopsi Polzela 62:78 (14:22, 24:14, 10:22, 14:20)

TCG Mercator: Radojevič, Mezek 2, Finžgar 19, Mulalič 5, Čajič, Mahkovic 3, Julević 12, Lebedinstev 9, Jokič 12
Hopsi Polzela: P. Kobale 6, J. Kobale 2, Skok 8, Hafnar 9, Ivanovič 12, Thondique 13 (10 skokov), Sviridov 3, Vašl, Godler, King 25 (11 skokov)

Hopsi kot kaže res nikakor ne ustrezajo Škofjeločanom. V zadnjih 6 medsebojnih tekmah so namreč naši košarkarji slavili eno samo zmago.

TCG Mercator - Hopsi Pozlela 62:78

Polzelani so z današnjo zmago prišli do svoje 5 zmage v letošnji sezoni, druge zaporedne. V vrstah gostov sta blestela predvsem Američana Shawn King in Gregg Thondique, ki sta prišla do dvojih dvojčkov. Tokrat je po besedah Daliborja Damjanoviča odločila predvsem fizična moč in atletika gostov.

Tekmo so bolje začeli domači, ki so v minuti povedli s 14:8, nato pa je sledil delni izid 14:0 v korist gostov, ki so tako prvo četrtino dobili z 22:14. Domači so v drugi četrtini odigrali dosti bolje in v izdihljajih prvega prišli tudi do vodstva (38:36).

Drugi polčas so bolje pričeli gostje, ki so v 25. minuti pred Thondiqueja povedli z 48:40, nato pa rahlo popustili in domačinom dovolili, da se povsem približajo (48:50). Sledile so spet slabe minute domačim, ki pa so se na koncu izkazale za odločilne, saj se jim po zasotanku 10 točk pred zadnjo četrtino ni več uspelo vrniti v igro za zmago.

Dalibor Damjanović, trener TCG Mercatorja: "Mojim fantom čestitam, da so se proti Hopsom borili po svojih najboljših močeh. Tokrat sta enostavno prevladali fizična moč in atletika gostov."

Boštjan Kuhar, trener Hopsov: "Iz tekme v tekmo igramo bolj kolektivno, prav to nam je danes tudi prineslo zelo pomembno zmago. Imamo še rezerve, sem pa zelo zadovoljen z odnosom fantov, ki so pokazali napredek v igri, takov napadu kot v obrambi."