+386 59 935 619

03128-1000010043

TCG Mercator glavni na Gorenjskem
slikcaŠenčur je na tekmi gorenjskega derbija proti TCG Mercatorju pred domačimi navijači doživel pravo blamažo (50:89). Za Škofjeločane je bila to 7. zmaga v ligi Telemach, za Šenčur pa še 13. poraz.
Liga Telemach, 13. krog:

Šenčur CP KR - TCG Mercator 50 : 89 (10:17, 13:23, 11:26, 16:23)

Šenčur CP KR: Horvat 2, Ivačič 1, Jankovič, Kerič 2, Gorenec 2, Virijević 3, Tomič 6, Ninič 16, Troppan 5, Popović 6, Urbanc 7
TCG Mercator: Radojevič 18, Mezek 6, Finžgar 10, Mulalič 17, Čajič 4, Mahkovic 13, Julevič 2, Guzelj, Lebedintsev 14, Jokič 5, Alič

Na gorenjskem derbiju med Šenčurjem in TCG Mercatorjem, so Škofjeločani brez kakršnihkoli težav ugnali ekipo Šenčurja, ki tako še naprej ostaja brez zmage. Trgovci so bili danes zelo razpoloženi pri metu. Za tri točke so metali samo desetkrat, zadeli so šestkrat, kar trikrat Mirko Mulalič.

Domači so se gostov držali le do 7. minute, ko je na semaforju pisalo 10:11, nato pa se je začela igra gostov. Te so že do konca prve četrtine ušli na plus 7, nato pa v drugi četrtini le stopnjevali ritem in že v 13. minuti povedli s 26:12. Košarkarji Šenčurja so še najbližje prišli 3 minute kasneje ko so znižali na 17:28, toda že na odmor so odšli 17 točkami zaostanka (23:40) in tekma je bila praktično odločena že po prvem polčasu.

Gostje so drugi polčas začeli z delnim izidom 12:2 in tekma je bila dokončno odločena, saj je bilo jasno, da domači v 15 minutah ne morejo nadoknaditi zaostanka 27 točk. Trener TCG Mercatorja je Igorja Jokiča, Mensuda Julevića in Simona Finžgarja potegnil na klop in priložnost dal nekaterim ostalim, ki sicer niso deležni velike minutaže. Toda tudi mlajši člane ekipe so se povsem enakovredno kosali z ekipo Šenčurja oz. prednost iz minute v minuto še poviševali. Svoje minute sta tako najbolje izkoristila Dejan Radojevič (18 točk) in Blaž Mahkovic (13 točk). Pet minut pred koncem so gostje zadeli za visokih 40 točk prednosti (36:79), na koncu pa slavili z 89:50.

Martin Gorenec, trener Šenčur CP Kranja: "Kljub poskusu, da bi med prazniki ekipo dvignili na boljši nivo nam to ni uspelo in smo namesto zmage ali pa vsaj boljše igre doživeli največji poraz sezone. Ta je popolnoma zaslužen, zato čestitam ekipi TCG Mercatorja, s tako realizacijo v napado mi pač ne moremo iskati zmage."

Dalibor Damjanović, trener TCG Mercatorja: "Mojim fantom čestitam za odnos, da so tekmo vzeli resno in, kar je najpomembneje, da so domov prinesli dve točki. Igra ni bila na nivoju, saj se je poznalo, da sta bili obe ekipi dva tedna brez tekem."

Mirko Mulalič v boju z nekdanjim košarkarjem TCG Mercatorja Gregom Jankovičem (vir:www.kzs.si)