+386 59 935 619

03128-1000010043

Helios komajda strl odpor Trgovcev
slikcaNa zadnji tekmi v letu 2009 so Domžalčani v naprej odigrani tekmi 15. kroga doma s 79:73 premagali TCG Mercator. Pri Trgovcih je ponovno blestel Mirko Mulalič, ki je zbral 29 točk.
Liga Telemach, vnaprej odigrana tekma 15. kroga:

Helios Domžale - TCG Mercator 79 : 73 (28:23, 15:17, 19:9, 17:24)

Helios Domžale: Delič, Zalokar 2, Petrovič 8, Zagorac 11, Močnik 6, Laškevič 19, Paravinja 6, Lorbek 10, Snow 17

TCG Mercator: Radojevič 5, Mezek 3, Finžgar 20, Mulalič 29, Čajič, Mahkovic, Julević 11, Lebedintsev, Jokič 5

TCG Mercator je kar nekaj časa v prvi četrtini vodil, nato pa vodstvo prepustil domačim, ki pa si v prvem polčasu nikakor niso uspeli priboriti kakšne večje prednosti.

Do enega izmed ključnih trenutkov, če ne ključnega, je prišlo v 3. četrtini, v kateri je domačim uspel delni izid 12:0, kar je bilo dovolj za vodstvo s 57:45. Toda Škofjeločani se niso vdali in na krilih ponovno izjemno razpoloženega Mirka Mulaliča (29 točk - 6/8 za tri točke!!, 3 skoki in 3 podaje) v zadnji četrtini ponovno približal.

Domači so na koncu za zmago trepetali vse do konca, saj je Mulalič 19 sekund pred koncem zadel trojko za znižanje zaostanka na samo 3 točke (76:73). Na koncu je gostom za presenečenje zmanjkalo časa, tako da je zmaga ostala doma.

Rado Trifunovič, trener Heliosa: "Prišli smo do zmage, čeprav smo v tretji četrtini zapravili priložnost, da bi bila ta lažja kot je bila na koncu. Čestitke košarkarjem TCG Mercatorja za prikazano igro."

Dalibor Damjanović, trener TCG Mercatorja: "Ekipi Heliosa čestitam za zmago. Mislim, da smo bili več kot dostojen tekmec, saj smo se kljub zaostanku že z 12 točkami razlike vrnili v igro in na koncu tesno izgubili. Vsem športnim delavcem želim srečno novo leto!"