+386 59 935 619

03128-1000010043

Članice po poteh članov!
slikcaPodobno kot člani so tudi članice v napeti tekmi gorenjskega derbija premagale favorizirano ekipo kranjskega Triglava in tako prvič letos odnesle par točk v Škofjo Loko!
Članice, 3. krog, 30.10.2009

Triglav : Odeja 51 : 53 (18:12, 13:14, 9:15, 11:12)

Odeja: Rešek 3 (1:1), Seljak 6, Oblak 6, Erznožnik 8, Brdnik 4 (2:4), Čadež 7 (2:2), Žakelj 8 (2:3), Gabrovšek 11 (3:4) + 17 skokov

Triglav: Zdolšek 7 (1:4), Đurič 14 (3:8), Gortnar 13 (5:9), Černivec 4, Kropivšek 11 (3:4), Ovsenik 2

Vir: KZS

Kranj – Športna dvorana Planina, gledalcev 40, sodnika: Turk (Ljubljana), Čadež (Žiri)

Košarkarice škofjeloške Odeje so v tretjem krogu 1. SKL za ženske poskrbele za eno prvih presenečenj v novi sezoni. Na vročem parketu Športne dvorane Planina so bile po 40 minutah z 51:53 boljše od domače zasedbe Triglava.
Po dokaj izenačenem prvem polčasu, so Škofjeločanke nadaljevale z dobro predstavo tudi v tretjem delu igre, potem ko so prek Tine Čadež v 23. minuti tekme z linije prostih metov prišle sploh do prvega vodstva (32:33) in ga zadržale do konca četrtine.
Sledilo je izjemno razburljivih zadnjih deset minut igre. Kranjčanke so se sredi zadnjega dela igre prek Žive Zdolšek in Bojane Đurič znova prebile v vodstvo (49:45) in vse je kazalo, da bodo vendarle strle odpor Odeje. Vendar to ni bilo po okusu varovank Boruta Fijavža, ki so s osmimi zaporednimi točkami znova povedle (49:53). Pol minute pred koncem srečanja je bila Tjaša Gortnar le enkrat uspešna iz linije prostih metov (50:53), slabih osem sekund pred zvokom sirene pa je bila Đuričeva enako uspešna (51:53). Triglav z zadnji četrtini še ni izpolnil bonusa petih osebnih napak, zato je slednja na hitro napravila dva prekrška. Fijavž je hitro segel po minuti odmora, po kateri so Škofjeločanke žogo varno zadržale do zadnjega zvoka sirene.

V dresu domače zasedbe se je strelsko najbolj izkazala Bojana Đurič, ki je dosegla 14 točk, s 13 pa ji je sledila Tjaša Gortnar. Za prvo zmago Odeje v letošnji sezoni, in prvo po 10. novembru 2007 proti Triglavu, je Ajda Gabrovšek prispevala 11 točk in ob tem ujela že 17 odbitih žog.

Borut Fijavž, trener Odeje KED: "Čestitam mojim puncam za prikazana predstavo. Obema ekipama pa za borbenost igro. Dekleta so odigrala tako kot znajo, držala se vseh dogovorov ob enem pa se nam je poznalo tudi da, da nas je okrepila Barbara Seljak. Še enkrat bi rad čestital svojim dekletom."

Siniša Drobnjak, trener ŽKK Triglav: "Čestitam Škofjeločankam za zasluženo zmago. Moje izbranke niso pokazale pristopa, ki sem ga zahteval pred tekmo. Razočaran sem nad osnovnimi napakami mojih igralk. To je tudi posledica za poraz."