+386 59 935 619

03128-1000010043

Člani so blizu ponovne uvrstitve na finalni turnir pokala Spar
slikcaKošarkarji TCG Mercatorja so bili v dveh tekmah 4. kroga pokala Spar boljši od Splošne Plovbe iz Portoroža. V 5. krogu naše košarkarje čakata tekmi proti Aktivni skupini Radovljica.
Pokal Spar, 4. krog:

Prva tekma (dvorana Poden):

TCG Mercator - Splošna Plovba Portorož 92:68 (17:13, 23:19, 28:19, 24:17)

TCG Mercator: Mezek 10 (2:2), Finžgar 21 (2:3), Mulalič 16 (4:5), Hladnik, Čajič 7 (2:2), Mahkovic 8 (3:6), Julevič 16 (11:12), Guzelj, Lebedintsev 10, Jokič 4, Alič
Splošna plovba Portorož: Moro 12 (4:5), Milovič 11 (2:2), Likar 4, Podboj 6 (4:4), Drenik 4 (4:4), Vujovič 8 (2:2), Prole 17 (4:5), Strle 6 (0:1)

Povratna tekma (športna dvorana Lucija):

Splošna plovba Portorož - TCG Mercator 61:72 (9:18, 11:18, 18:16, 23:20)

Splošna Plovba Portorož: Bahor Žiga, Bujan Gregor 10 (2/3 ), Milović Savo 1 (1/2), Božič Blaž, Podboj Tomaž 15 (1/1), Krašovec Andrej 3, Drenik Jaka, Nemgar Marko 2, Prole Alen 11 (1/2), Strle Tomaž 17 (3/6), Bahor Luka 2 (0/2)
TCG Mercator: Mihailovič Vladimir 12 (1/2), Mezek 2 (0/2), Finžgar 10 (2/2), Mirko Mululič 5, Hladnik Jaka 5, Čajić Tomo 5, Mahkovic Blaž 5, Julević Mensud 13 (3/3), Guzelj Aleksander, Lebedinstev Andriy 7, Jokić Igor 8 (1/2)

V 5. krog tekmovanja se je uvrstila ekipa KK TCG Mercator z rezultatom 164:139 (2:0 v zmagah).

Naši košarkarji so se tako kot v preteklih sezonah pokala Spar, tudi v letošnji sezoni tekmovanju pridružili v 4. krogu. Žreb jim je za začetek namenil Splošno Plovbo Portorož, s katero so že igrali v 4. krogu pokala Spar v sezoni 2007/08, ko so bili prav tako boljši z 2:0 v zmagah.

Na prvi tekmi so naši košarkarji pred domačimi navijači slavili zmago z 92:68. Za tako visoko zmago so bili najbolj zaslužni Simon Finžgar, ki je dosegel 21 točk ter Mirko Mulalič in Mensud Julević, ki sta se ustavila pri številki 16. Trener Dalibor Damjanovič je na prvi tekmi kar nekaj minut ponudil tudi mlademu Ukrajincu Andriyu Lebedinstevu, ki je ponujene minute odlično izkoristil in tekmo končal pri 10 točkah.

Na drugi tekmi so Trgovci v prvi četrtini še povečali vodstvo iz prejšnje tekme, tako da dvomov o tem kdo bo napredoval v 5. krog ni bilo več. Svojo drugo tekmo je za TCG Mercator po povratku v Škofjo Loko odigral Vladimir Mihailovič, ki je v svojo statistiko vpisal 10 točk.

V 5. krogu se bodo naši košarkarji na dveh tekmah pomerili proti Aktivni skupini iz Radovljice, ki je v letošnji sezoni ena izmed glavnih favoritov za uvrstitev v 1. B SKL, saj so sestavili močno ekipo, ki ji kraljujeta nekdanji član Loka Kave Uroš Ivanovič in Aleš Primc. Slednji je v lanski sezoni nastopal za Zagorje. V primeru uspeha, bi se Škofjeločani že uvrstili na finalni turnir pokala Spar, kar pa seveda ne bi bilo nič presenetljivega, saj so naši košarkarji v pokalu postali že redni član finalnega turnirja.

Nejc Ziherl

Andriy Lebedinstev v letošnji sezoni za TCG Mercator nastopa kot posojen igralec Uniona Olimpije ( vir: www.kzs.si )