+386 59 935 619

03128-1000010043

Mlajše deklice zaključile z letošnjo sezono!
slikcaNa turnirju V Škofji Loki so mlajše deklice doživele dva poraza in tako na lestvici končale na drugem mestu.
KK ODEJA: ŽKD JEŽICA 43: 48 (13:16; 13:16; 17:16)

KK ODEJA: Potočnik 17 (5/7), Tavčar 11 (1/2), Vehar 5 (1/2), Šmid 4, Prašnikar P. 4, Prašnikar L. 2

ŽKD JEŽICA: Karlovčec 14 (4/4), Kopač 10 (0/2), Pušenjak 8 (0/2), Krupenko 6, Rošič 5 (1/2), Kline 2, Priškovec 2 (0/2), Cerar 1 (1/2)

Prva tekma turnirja v Škofji Loki se je začela z nadvlado gostij, ki so dosegle delni rezultat 12:3. Ločanke so se v drugi polovici tretjine zbrale in ko je Katja v obrambi ukradla nekaj žog, so z odličnimi akcijami v napadu približale zaostanek na 13:16. V drugi tretjini so gostje s protinapadi zopet povečale svoje vodstvo, vendar je tandem Tavčar-Vehar s prodori uspešno razbijal tudi njihovo obrambo. V obrambi so domačinke storile precej nepotrebnih osebnih napak, ki jih na njihovo srečo gostje z zgrešenimi prostimi meti niso dobro izkoristile, kljub temu pa so še naprej uspešno zadevale z razdalje. Med polčasom je razlika znašala 6 točk prednosti za gostje (26:32). Zadnja tretjina je bila precej izenačena, koši so padali tako na eni kot na drugi strani. Tekma se je prelomila v šesti minuti, ko so dve osebni napaki Ločank gostje kaznovale z zadetimi štirimi prostimi meti, nato pa so še ukradle žogo domačinkam in 2 minuti pred koncem povedle za 11 točk. Končnico je odlično odigrala Alma, vendar tudi z njenimi zaporednimi 6 točkami Ločanke niso mogle nadoknaditi razlike in so tako prvič letos izgubile z Ježico, z rezultatom 43:48.

KK ODEJA: ŽKK GROSUPLJE 42: 54 (23:18; 10:22; 9:14)

KK ODEJA: Potočnik 21 (9/14), Tavčar 12, Frlic 5 /1/, Prašnikar L. 2, Šmid 2, Prašnikar P. 0 (0/2)

ŽKK GROSUPLJE: Grubelič 13, Lešek 13 (3/5), Kovar 12 (0/3), Gabrijel 6, Azaron 4, Piškur 2, Kosi 2, Guršič 2.

V tekmo so odlično vstopile Ločanke, ki so hitrimi protinapadi in trojko Katje v polovici tretjine vodile z delnim rezultatom 15:6. Takrat so se prebudile tudi Grosupeljčanke, vendar to domačink ni zmedlo in so tekmo nadaljevale z istim tempom in tako na koncu prve tretjine prvič letos vodile proti Grosupeljčankam z rezultatom 23:18. Druga peterka Ločank ni bila tako kolektivna v obrambi kot prva, kar so gostje takoj izkoristile. Zadevale so z razdalje in imele tudi zelo dober skok v napadu, zato so med polčasom v slačilnico odšle z 8 točkami prednosti. V tretjo tretino sta se obe ekipi podali z veliko mero borbenosti in zaigrali odlično košarko. Vendar so Ločanke delale napake tako v napadu kot v obrambi, kar gostje takoj kaznovale in svojo prednost še povečale. Ločanke se niso predale, vendar so kljub dobri igri na koncu izgubile.

Komentar kapetanke Alme Potočnik: "Jaz prav veliko nimam za povedati. Pohvalila pa bi vse igralke za trud, borbenost in navijanje. Videlo se je, da smo držale kot eno. Če bi mogoče imeli kakšen trening več, se bi še bolj uigrale. Ampak, kar je bilo je bilo. Uvrstile smo se precej visoko, čez dve leti pa ciljamo še višje. Vse skupaj smo lahko zelo vesele."

Komentar trenerke Alje Dolenc: »Kljub porazu, dekletom vseeno čestitam za borbenost in dobro igro. Imamo težave s konstantno igro, nekaj časa igramo odlično obrambo, potem pa zbranost pade in počnemo zares nesmiselne napake. Podobni problemi so tudi v organizaciji napada. Vendar to niso take napake, da se jih s treningi in trdim delom nebi dalo odpraviti. Za starejša dekleta sem bila na tej tekmi zadnjič v vlogi trenerja. Vsem želim veliko uspeha v košarki in šoli ter seveda veliko športne sreče. Zahvaljujem se tudi gospe Marji, ki trenira dekleta iz Žirov, saj je s svojim delom veliko pripomogla k našemu uspehu. Za vsa dekleta pa velja: Se vidimo na treningu!«