+386 59 935 619

03128-1000010043

Pionirke se dvigujejo v formi!
slikcaVsi smo pričakovali derbi med Odejo in Ježico, a so Ločanke že v uvodni četrtini pokazale, da ne bodo pustile presenečenja.
Pionirke 95, Superliga, 6. krog

KK Odeja Ked : Žkd Ježica 92:54 (24:13, 25:18, 28:9, 15:14)

Odeja: Čadež 13/1/, Kopač 8, Hafner M. 24 (0:3), Triler, Tavčar, Dumenčič 19/3/, Bošnjak 16 (2:4), Kokelj 2, Hafner P., Dolenc 3 (1:4), Potočnik 7/1/(2:2), Prašnikar

Ježica: Prešeren 7/1/, Cafun, Anžič 8(2:4), Novak, Koderman 1 (1:2), Mlakar 2, Macura 13(1:2), Lovrenčec Leben 7(1:3), Kralj 7 (1:4), Dermastja 9(3:6), Drevenšek

Odličen začetek tekme, prvi Loški v letošnji Superligi, je zaznamovala izjemna obramba naših deklet. Na račun nje so dosegale lahke koše in prednost je v sedmi minuti tekme znašala 19 točk (20:1), po »dvorani« pa je grmelo »DRŽI OBRAMBO!!!« in »LOKA, LOKA!!!« Nato so se gostje zbrale in odgovorile s serijo 0:10 in tako zopet vrnile tekmo na 11 točk zaostanka (24:13). Druga četrtina je minila v znaku dinamične igre, a slabših obramb, saj so dekleta skupno nanizale kar 43 točk. Rezultat polčasa: 49:31. V napadu so naše punce odigrale zares sproščeno in dosegle 49 točk, a v obrambi so imele še rezerve. To so dokazale v tretji četrtini, ko so s serijo 24:0 kar devet minut zaklenile domač koš in dokončno odločile tekmo. Po tretji četrtini je prednost znašala 37 točk (40:77), in tako so v četrti četrtini priložnost dobile vse igralke v obeh ekipah, ki so se odlično odrezale in pripeljale tekmo mirno do konca.

Komentar trenerja Odeje, Fijavž Boruta: »Dekleta se prebujajo, tekma v Novem mestu nam je vlila prepotrebne samozavesti in začeli smo verjeti v sebe, kar se nam pozna tako v obrambi kot v napadu. Vesel sem, da smo v pravem trenutku ujeli formo, saj nas naslednjo nedeljo čaka težko gostovanje v Murski Soboti. Navijačem najlepša hvala za podporo, dekletom pa čestitke za prikazano igro!«

Iz tekme v tekmo bolje. Kar tako naprej!