+386 59 935 619

03128-1000010043

Članice slavile v 1. krogu Pokala Slovenije.
slikcaV petek je članska ekipa Odeje odigrala prvo uradno tekmo sezone 2009/2010. V goste je prišla Kozmetika Afrodita iz Rogaške Slatine.
Članice, pokal, 1. krog, 2.10.2009

KK Odeja Ked : Kozmetika Afrodita 79: 47 (21:16, 24:8, 16:11, 18:12)

KK Odeja ked: Rešek 8 (0:2), Jereb, Oblak, Erznožnik 17/1/(2:2), Brdnik 13/1/(4:6), Čadež 11/1/(4:9), Žakelj 20/1/(5:7), Tušek, Šiberle 4 (2:2), Gabrovšek 4 (0:3), Močnik 2, Dolenc

Kozmetika Afrodita: Cverlin 10 (2:5), Staršek 7/1/, Muhovic 2 (0:2), Krebs 1 (1:2), Šket 4 (0:2), Turk 1 (1:2), Brce, Gaberšek 9/1/, Baloh 12/2/(2:2), Unverdorben 1(1:4), Polajner, Vodeb

Nova, »prenovljena« ekipa Odeje se je v petek zvečer prvič predstavila domači publiki. Kar nekaj sprememb se je zgodilo med poletjem in ekipo so zapustile Oblakova (HIT), Ljubenovičev (Triglav), Slejko, Vene, Bajec (vse k Iliriji), Lukan, a so se za povratek odločile domačinke Nina Žakelj in eden izmed nekdanjih loških twin-towerjev Ajda Gabrovšek. Po lanskoletni pavzi sta se vrnili tudi Eva Rešek in Karmen Brdnik. Ekipa je tako povsem domača, kar daje upanje, da se bo v dvorani na tekmah zbralo več gledalcev kot v prejšnjih sezonah. Že število gledalcev na petkovi tekmi je bilo precej spodobno, igralke pa so jim zahvalile na najlepši možen način.

1. četrtino so bolje začele gostje, ki so vse do 4 minute držale stik z domačinkami, ki se nikakor niso mogle sprostiti v igri. S serijo 8:0 so nato ušle gostjam, a so te odgovorile z 0:7, tako da je rezultat v 7. minuti bil skoraj izenačen. Ob koncu četrtine do domačinke vodile 5 točk (21:16). Počitek med četrtinama so bolje izkoristile gostje, ki so s serijo 0:6 prešle v vodstvo 21:22 in sledil je time-out domačink. Te so se zbrale in odlično obrambo do konca četrtine naredile delni izzid 24:2 ter polčas zaključile s prednostjo 21 točk (45:24). V drugem polčasu so gostje poskušale s consko postavitvijo porušiti ritem domačink, a so se te dobro odzvale in na koncu je prednost znašala 32 točk, kar da Ločankam mirnost pred torkovo povratno tekmo v Rogaški Slatini.

Komentar trenerja Odeje, Fijavž Boruta: »Čestitke dekletom za prikazano borbenost in zmago. Na začetku tekme smo se malo lovili tudi s pritiskom prve letošnje tekme, a smo se v drugi četrtini sprostili in zaigrali tako kot znamo.«