+386 59 935 619

03128-1000010043

Mladinke izgubile v Kranju!
slikcaPo prostem 2. krogu mladinske lige so se naše punce v tretjem spustile v Gorenjski derbi.
Mladinke 91, 27.9.2009, 3. krog

ŽKK Triglav : KK Odeja Ked 77:46 (23:12, 15:10, 23:9, 16:15)

ŽKK Triglav: Sever 2, Đurič 12/2/, Jerman 4, Gortnar 19, Kos 8, Đakovič, Zalar 10, Žibert 13/3/, Valič, Adamovič, Markovič 9

KK Odeja Ked: Lazar 3/1/, Tušek 5 /1/, Močnik 10, Primožič, Jereb 4, Dolenc, Salkič, Istenič 10, Šiberle 2, Stanonik, Mlinar 12 /1/, Bošnjak

Mladinke Triglava so pokazale, da v letošnji sezoni ciljajo vsaj na finale, saj so ob bok Đuričevi in Gortnarjevi v klub zvabili še Zalarjevo, ter se tako z »reprezentančnim kadrom« odpravljajo na pot proti vrhu. A Ločanke so jih prisilile, da tekma ni bila ravno sprehod po parku. V šesti minuti tekme je domači trener zahteval minuto odmora, saj z našim vodstvom 6:8 ni mogel biti zadovoljen. Domačinke so se po minuti odmora zbrale in odigrale čvrsto v obrambi, ki nam je začela povzročati težave. Tako so do konca četrtine pobegnile na 11 točk razlike. V drugi četrtini smo videli bolj izenačen boj, nekajkrat pa so naše punce celo zelo lepo odigrale v napadu. Tako je razlika ob polčasu znašala znosnih 16 točk. Zbranost in moč sta v tretji četrtini popustili in Triglavanke so povišale vodstvo na neulovljivih 30 točk. V zadnji četrtini so na parket stopile vse mlajše punce obeh ekip in odigrale dobro. Pri naših puncah sta dobro odigrali Ninčk in Vanja, v zadnji četrtini pa je Tinky na hitro pristavila 10 točk. Že čez 13 dni naše kadetinje čaka tekma proti Kranjčankam, in obeta se pravi derbi.

Komentar trenerja odeje, Fijavž Boruta: »Čestitke domačinkam za predstavo in fairplay, mojim puncam pa za borbenost. Igralska zasedba domače ekipe je res odlična, a ne strahospoštovanja vredna. Nikakor! In v tem elementu smo izgubili tekmo. Že podatek, da so domačinke v prvem polčasu v agresivni obrambi naredile samo 5 osebnih napak in da so tekmo končale na 11 osebnih napakah pove, da nismo bili dovolj agresivni v napadu. To ni kritika na sojenje, ki je bilo zares odlično. Razlika med mladinsko ligo in kadetsko ligo je predvsem v moči in hitrosti igre in moje punce se bodo morale tega čim prej navaditi.«