Težka tekma z Ljubljansko Ilirijo šla v podaljšek!
slikcaDrugi podaljšek ta vikend, tokrat zmaga v Loko!
Starejše pionirke 95, Superliga, 27.9.2009

KK Odeja Ked : ŽKK Panter Šentvid 69:60 (11:13, 16:12, 19:16, 12:17, 11:2 OT)

KK Odeja Ked: Čadež 2, Kopač, Hafner 33 (7:11), Frlic 2(2:2), Triler, tavčar, Dumenčič 11 /1/(0:2), Bošnjak, Kokelj 8 (4:7), Hafner P., Dolenc 4, Potočnik 7 (1:6)

ŽKK Panter Šentvid: Vardjan G. 3/1/, Peterlin 6/1/(1:2), Kotar 14 (6:8), Bizjak 11 (1:2), Hodžič 10 (6:10), Tepeš, Vardjan K., Korač, Jeraj, Mičunovič 10 (2:6), Rajh 6/1/(1:4)

V nedeljo zjutraj so pionirke zopet poskrbele za nekaj novih sivih las gledalcev in obeh trenerjev. Po izenačenem uvodnem delu tekme so na prvi odmor s prednostjo odšle gostje. Druga četrtina je minila v valovih obeh ekip saj se je rezultat spreminjal v serijah (15:13, 15:19, 22:19, 22:25, 27:25). Glavni problem naših deklet je bilo branjenje protinapada in skok v obrambi, na račun katerega so gostje prihajale do drugih in tretjih metov na koš. Po izenačeni tretji četrtini so gostje strnile svoje vrste v obrambi in kar 4 minute niso dovolile našim puncam zadeti ter z serijo 0:9 povedle 4 točke (46:50). Naše je v igro zopet popeljala Manca, ki je odlično igrala v napadu, še bolje pa v obrambi, kjer je skozi celotno srečanje izsilila kar 5 osebnih napak v napadu, tri od tega v podaljšku. Tega so gostje izsilile s košem v zadnji sekundi rednega dela. V podaljšku je gostjam zmanjkalo moči in Ločanke so se lahko začele veseliti.

Komentar trenerja Odeje, Fijavž Boruta: »Čestitke dekletom za prikazano predstavo, nasprotnikom pa za fairplay. Dokazali smo, da se dvigamo v formi in da se nam izostanek nekaterih igralk ne pozna kot prej. Naslednji teden nas čaka neugodno Novo Mesto, kjer bo potrebno dati vse od sebe."

Manca je z dobro predstavo v obrambi dvignila nivo igre v napadu!