Naše najmlajše odigrale odlično v Grosupljem!
slikcaMlajše pionirke so se iz turnirja v Grosupljem vrnile z zmago in porazom!
ŽKD Ježica : KK Odeja 44:52 (21:19; 18:7; 5:26)
Potočnik 33 (9/18), Tavčar 7 (1:4), Vehar 6 (0/2), Prašnikar L. 6
V tekmo sta obe ekipi vstopili z močno voljo po zmagi in kolektivno obrambo, zato je bil tudi rezultat zelo izenačen. Druga tretjina se je začela z močnim naletom deklet z Ježice, kjer so napravile delni rezultat 10:0. V nadaljevanju so Ločanke bolje zaustavile hitre protinapade nasprotnic ter tudi same dosegle nekaj točk. Drugi polčas se je tako začel z razliko 13 točk, ki so jo Ježičanke prvi dve minuti tretje tretjine tudi držale, do rezultata 43:30. Nato pa so Ločanke z nekaj hitrimi protinapadi in ukradenimi žogami znižale razliko na eno samo točko (44:43). Ježičanke niso znale ustaviti Alme Potočnik, ki je v drugem polčasu dosegla kar 18 točk. Do konca tekme sta ostali še dve minuti, kjer Ločanke s čvrsto obrambo in skoki pod svojim košem nasprotnicam niso dovolile doseči niti točke več in so tako zmagale z 8 točkami prednosti (44: 52).

ŽKK Grosuplje: KK Odeja 47:37 (16:4; 20:11; 11:22)
Potočnik 25 (3/5), Tavčar 4. Vehar 4 (0/4), Prašnikar (0/2)
Prva tretjina se je začela s prednostjo Grosupeljčank 9:0. Šele v 4. minuti so Ločanke dosegle svoj prvi koš. Nasprotnice so svojo prednost do konca tretjine le še povečevale, Ločanke pa pustile na vsega 4 točkah. V drugo tretjino so Ločanke vstopile odločneje, dosegle so več točk ter tudi ukradle nekaj žog, vendar gostiteljic turnirja to ni zmedlo in so svojo prednost le še stopnjevale. Ob polčasu je tako semafor kazal 36:15 v prid Grosuplja. V zadnji tretjini so se Ločanke zbrale, odigrale nekaj odličnih obramb, v napadu pa je tudi na tej tekmi Alma vzela stvari v svoje roke in v zadnji tretjini dosegla 16 točk. Do konca tekme so Ločanke tako razliko zmanjšale na 10 točk.

Komentar trenerke Alje Dolenc: »Ko smo prišle na turnir smo si najprej ogledale tekmo med Grosupljem in Ježico, kjer je po napeti končnici Grosuplje zmagalo za 4 točke. Dekleta so tako videla kakšne nasprotnice jih čakajo. V prvo tekmo so odšla kar z malo preveč spoštovanja do nasprotnic, kar se je takoj pokazalo, tako v njihovi igri, kot tudi na rezultatu. V drugem polčasu so punce Ježičankam pokazale, kako se igra košarka in so tako res zasluženo zmagale. V drugi tekmi smo že na začetku naredili veliko napak v obrambi, poleg tega pa nam tudi v napadu ni šlo. Predvsem v prvem polčasu je manjkal timski duh, nekatera dekleta tudi niso dala vsega od sebe, poznala se je tudi utrujenost. Po počitku smo tudi na tej tekmi drugi polčas odlično odigrali, znižali smo tudi razliko v rezultatu, kar je v turnirskem načinu tekmovanja zelo pomembno. Puncam čestitam za dobre igre in za res veliko borbenost.«