+386 59 935 619

03128-1000010043

Torkovi dve tekmi ustoličili Odejo na vrhu skupine Zahod 1.
slikcaPo dveh lepih predstavah v obrambi in napadu so naše punce zaključile prvi del pionirske lige. Septembra se prične Superliga.
Starejše pionirke, 1. SKL, Zahod 1, 9. krog, 9.6.2009

KK Odeja : ŽKD Ilirija 113:26 (25:5, 35:12, 41:3, 12:6)

KK Odeja: Čadež 16 /2/ (0:1), Potočnik 34 (2:2), Hafner 23(3:4), Guzelj, Vehar 8, Triler, Dumenčič 14/2/, Prašnikar L. 2, Prašnikar P. 6, Hafner P. 2, Đulsič 8

ŽKD Ilirija: Grum, Šapunovič, Štih 6/1/(1:1), Gajič 2, Grošelj, Hriberšek, Perič 4, Abazova, Slijepčevič 2, Jug 7(1:6), Mulec 5 (1:2)

Ločanke so tekmo začele zelo dobro v obrambi ter si preko ukradenih žog in hitrih protinapadov hitri nabrale 20 točk prednosti. V ekipi tokrat ni bilo nosilk Eve, Mance F., Maje, Koki in Nine in se katere, tako da so priložnost dobile igralke ekipe mlajših pionirk. Kar 6 jih je bilo tokrat v ekipi. Manca, Daša in Jery so poskrbele, da je zmaga že po prvem polčasu ostala doma, v drugem pa so počivale, saj jih je kasneje čakala še ena tekma. A eksplodirala je Alma, ki je v drugem polčasu dosegla 24 točk in bila nerešljiva uganka za vrstnice iz Ljubljane.

Komentar trenerja Odeje, Fijavž Boruta: »Ponosen sem na svojo ekipo, tako na starejše, ki so pokazale, kakšen mora biti pristop na tekmi tudi, če si prvo tekmo visoko zmagal, seveda pa tudi na mlajše, katerih borbenost in vnema ne pozna meja. S popravkom nekaj detajlov in rednim treniranjem bodo tudi mlajše v letu ali dveh igrale na zelo visoki ravni. A trud in delo sta na prvem mestu!«

Starejše pionirke, 1. SKL, Zahod 1, 10. krog, 9.6.2009

KK Odeja : KK HIT Kranjska Gora 82:35 (18:7, 26:7, 19:9, 19:12)
KK Odeja: Čadež 18 /2/ (2:2), Kopač 11 (3:7), Hafner M. 2, Frlic 14, Dumenčič 15 /3/, Bošnjak 10 (2:4), Kokelj 2 (2:4), Dolenc 4, Dulsič 6

KK HIT Kranjska Gora: Zaletelj 8 (2:6), Davidovič 8 (1:8), Savkovič 4, Šterk 1 (1:2), Lumpert 4, Šefman 4 (0:3), Robič 6 (2:2)

Drugi tekmo so naše punce začele odlično in pod vodstvom Alje Dolenc, ki je nadomeščala prvega trenerja ekipe, že po prvih 10 minutah vodile 18:7. V drugi četrtini sta se razigrali še Jery in Manca F. in punce so povlekle na razliko 20 točk (31:11) in nato ob koncu polčasa še na 30 (44:14). Tako so priložnost v drugem delu dobile vse igralke, razlika pa je še narasla (61:18). Ob koncu tekme so naše punce slavile s 82:35.

Komentar trenerke : »Dekleta so tekmo odigrala kot je treba. Kot smo se dogovorile, so že takoj na začetku pritisnile v obrambi, ki je do konca tekme niso popustile, razliko pa so si priigrale s prestreženimi žogami in hitrimi protinapadi. Čestitam za zmago, hkrati pa želim, da vse čim hitreje zaključijo s šolskimi obveznostmi in uživajo v počitnicah, ki so si jih zaslužile!«

Punce so se izkazale v spomladanskem delu lige...
...in z desetimi trdimi obrambami in kolektivnimi napadi zasedle 1. mesto v skupini.