Starejše pionirke v Kranju z dobro obrambo zmagale gorenjski derbi.
slikcaNaša U-14 ekipa je še šestič zapored slavila v ligi starejših deklic. Tokrat je ekipi Kranja dovolila le 31 točk.
Starejše pionirke, 17.5.2009, 6 krog

KK Triglav : KK odeja Ked 31:60 (10:14, 7:17, 6:19, 8:10)

Odeja Ked: Čadež 1 (1:2), Kopač 18/1/(1:2), Potočnik 6, Frlic 1 (1:2), Dumenčič 5 (1:3), Bošnjak 16/1/(1:1), Kokelj 5 (1:2), Guzelj, Krvina 2, Dolenc 6, Milovanovič

Domače igralke so odlično začele tekmo in z nekaj lepimi prodori držale rezultat vse tja do 9 minute, ko je Maja zadela trojko za 8:12 in nato njena menjava Nina še koš. A v zadnjem napadu je Jelenc (16) zopet lepo preigrala našo obrambo in znižala na 10:14. V drugi četrtini pa so Ločanke dodale plin v obrambi in ob v napadu razpoloženima Maji in Evi naredile delni rezultat 0:11 in povedle 14:25. Prednost so nato še povišale in ob polčasu je razlika znašala 14 točk (17:31).
Drugi polčas so bolje začele gostje in po 27 minutah igre je rezultat kazal 23:44, po tretji četrtini pa 23:50. V prvih minutah zadnje četrtine so naše punce še zadele 4 koše in prednost povišale na 23:58 ter tako zadale še zadnji udarec domačinkam. V tem delu igre je Eva dosegla 10 točk zapored, a veliko zaslug za njeno serijo imajo tudi vse punce, ki so odigrale odlično v obrambi.

Komentar trenerja Odeje, Fijavž Boruta: »Kar nekaj stvari je vplivalo na razmišljanje v glavah mojih punc pred današnjo tekmo: odsotnost Mance, visoka zmaga na prvi tekmi in utrujenost po včerajšnji tekmi. To se nam je poznalo v prvi in zadnji četrtini. V prvi se nikakor nismo mogli razigrat, v zadnji pa nam je zmanjkovalo moči. Pohvale gredo mojim puncam predvsem za resen pristop, v opozorilo pa naj jim bo ta vikend predvsem zato, ker jih večino naslednjo sezono čakata po dve tekmi na vikend. Najboljše lahko koncentracijo in kondicijo držijo tudi na dveh tekmah v dveh dneh in k temu moramo strmeti. Pohvala obrambi za odlično opravljeno delo.«