+386 59 935 619

03128-1000010043

Obe ekipi mlajših selekcij Odeje Ked sta v soboto slavili.
slikcaStarejše in mlajše pionirke se iz gostovanja v Kranjski Gori vračajo s 100% izkupičkom.
Starejše pionirke, 5 krog, 16.5.2009

HIT Kranjska Gora : KK Odeja Ked 43:88 (10:25, 14:31, 6:16, 13:16)

Odeja Ked: Čadež 9/2/(0:2), Kopač 17 (1:1), Frlic 6, Tavčar, Triler, Dumenčič 23/1/, Kokelj 19/1/(4:7), Hafner P., Krvina 2 (0:2), Dolenc 12 (0:2), Đulsič, Milovanovič (0:4)

Nekaj negotovosti je bilo začutiti v nogah starejših pionirk na začetku tekme, ki kot da niso bile prepričane v svoje zmožnosti, saj so tokrat nastopile brez Mance in Maje. A po nekaj uspešnih obrambah sredi prve tretjine, se je rezultat počasi začel nagibati v Loško smer. Ob razigranih Daši, Koki in Evi so svoje pristavile še Manca, Jery in Nina in do polčasa je razlika že narasla na 30 točk. Naše punce so odločile tekmo med 10. in 18 minuto, ko so naredile delni izzid 4:28 in tako pobegnile na varno razliko. Največ preglavic je Loškim košarkaricam povzročala hitra Kerštajn, ki je tekmo zaključila pri 18-ih točkah.
V drugem polčasu so na parket stopile tudi rezerve in z lepo igro v obrambi tudi ta polčas dobile za 13 točk.

Komentar trenerja Odeje, Fijavž Boruta: »Čestitke dekletom za prikazano borbenost in srčnost. Ob odsotnosti dveh nosilk so nekatere punce dokazale, da lahko odlično odigrajo, kar nam daje nov zagon za naprej. Pohvalil bi predvsem igro v obrambi, ki je danes delovala veliko bolje kot na prejšnjih tekmah. A še je prostor za napredek, nove izkušnje pa bomo pridobili že jutri.«

KK Hit Kranjska Gora: KK Odeja 19 : 63 (4:22; 6:19; 9:22)

Potočnik Alma 23 (3:4), Vehar Nina 18, Tavčar Hana 8, Frlic Katja 7, Prašnikar Lara 3, Prašnikar Pia 2, Šmid Neža 2, Kejžar Lana, Gulan Vanesa, Rojs Monika, Brdnik Anja, Tavčar Neža

Naša dekleta so odlično začela tekmo ter hitro povedle 1:12, ter tako že nakazale, da so prišle po zmago in nič drugega. V tej četrtini je izstopala Alma, ki je poleg lepih asistenc vknjižila tudi veliko število točk. Zaloga 18 točk po 1. četrtini je pomenila mirno nadaljevnje za naše punce, kar je v začetku 2. tretjine dobro izkoristila Hana, ki je zadela nekaj lepih košev. Ob dobri obrambi in lepi kombinatorni igri v napadu, so do priložnosti za met na koš prihajale vse Odejčanke, nekatere so bile bolj uspešne, drugim je zmanjkalo malce sreče. A pomembno je, da so skupni cilj dosegle s ekipnim delom v obrambi.

Komentar trenerke Alje Dolenc:»Dekletom čestitam za zmago! To tekmo so začele že z nekoliko manj treme in z večjo odločnostjo, kar se je poznalo tudi na rezultatu. Vseeno pa se je zopet opazilo, da imamo težave pri nekaterih osnovnih košarkarskih elementih, kot je npr. prehod v vodenje. To se pozna tudi zato, ker nekatera dekleta niso redno prisotna na treningih, zato zopet poudarjam, da se le s trdim delom in treningom daleč pride in zmaguje!«