+386 59 935 619

03128-1000010043

OŠ ŽIRI 3. V DRŽAVI!!!
slikca"Odejčanke" Tinkara Mlinar, Neža Lazar, Manca Frlic, Eva Kopač in Nina Dolenc so ob pomoči Eve Bogataj, Neje Istenič, Janje Košir, Janje Pirnat, Maje Šinkovec, Neje Filipič, Saše Peternel in Nece Galičič in fantovske ekipe popeljale bronasto medaljo v Žiri.
V torek se je v Velenju bila težka bitka za 3. mesto v tekmovanju ŠKL, kjer sta se udarili ekipi OŠ Žiri in OŠ Draga Bajca iz Vipave.
Žirovke so v prvi četrtini že nakazale, da se niso ustrašile lanskoletnih prvakinj iz četrtino dobile s 14:11. Fantje so nato ob dobri in borbeni igri prednost do polčasa še povečali na 8 točk (33:25). V tretji četrtini pa so Žirovke stopile na plin in vodstvo še povišale, tako da je znašalo ob koncu tretje četrtine varnih 16 točk. Fantje so po prejetem košu ob pričetku zadnje četrtine odgovorili z zadeto trojko ter povišali na +17, a nato je sledil velik preobrat Vipave. V nekaj minutah se je prednost stopila na 2 točki (55:53) in vprašanje zmaovalca je bilo zopet odprto. A Primorcem je zmanjkalo moči, Žirovci pa so zadeli nekaj metov in zopet povišali razliko na varnih 8 točk. Taktične osebne napake Vipavcev niso obrodile sadov in slavje naših se je lahko pričelo. Končni razultat 66:55 (14:11,18:13,21:13,13:18).

Za prelep pokal se bosta v finalni tekmi pomerili najboljši letošnji ekipi OŠ Luisa Adamiča Grosuplje in OŠ Laško.